کادایف

اخطار پزشكان انگلیسی درباره خطر مرگ های غیرمستقیم در دوران كرونا

اخطار پزشكان انگلیسی درباره خطر مرگ های غیرمستقیم در دوران كرونا

به گزارش كادایف یك مطالعه آماریِ جدید در انگلیس نشان داده است كه در دوران قرنطینه خانگی به خاطر شیوع ویروس كرونا، بعضی از بیماران به دنبال حمله قلبی به بیمارستان نرفته اند و بعضی از آنان بنابراین جان باخته اند.


به گزارش کادایف به نقل از ایسنا، متخصصان با تحلیل اطلاعاتِ پزشکیِ بیشتر از ۵۰ هزار بیمار که قبل و بعد از قرنطینه به حملات قلبی گرفتار شده بودند و در ۹۹ بیمارستان نظام پزشکی در انگلیس تحت درمان بودند به این نتیجه رسیدند که شمار مرگ های بیمارانِ مبتلا به حملات قلبی خفیف تر در نخستین ماه قرنطینه افزایش داشته است.
همزمان، شاهد کاهش نرخ مرگ در بین کسانی بوده ایم که به مشکلات قلبی جدی تری گرفتار بوده اند چونکه بیمارستان ها واحد اورژانس بیماری های قلب و عروق خویش را در طول قرنطینه باز و فعال نگه داشته بودند.
دکتر "جیانهوا وو"، استادیار رشته مطالعات زیستی-آماری در دانشگاه لیدز و نویسنده اصلی این تحقیق، اظهار داشت: در این مطالعات مشخص شد گرچه بیماران به سطوح بالای درمان و مداوا دسترسی داشتند، خیلی از افراد بیمار موارد اورژانس را نادیده گرفتند و این یکی از عواقب ناخواسته قرنطینه خانگی به علت شیوع کروناست.
"کریس ویتی"، پزشک ارشد دولتِ انگلیس از مرگ های «غیرمستقیم» در اثر اختلال در نظام بهداشتیِ این کشور به خاطر ویروس کرونا اخطار داد و مسئولان نظام پزشکی از بیماران خواسته اند که دریافت خدمات درمانی را به تعویق نیندازند.
بررسی متخصصانِ دانشگاه لیدز مشخص کرد که به دنبال قرنطینه، تعداد پذیرش بیماران حمله قلبی در بیمارستان ها به شدت کاهش یافته است و در مقطعی حدودا به نصف میزان معمول آن رسیده است. در انتها تحقیق در ماه مه، این آمار کمی افزایش یافت ولی هنوز پایین تر از آمارِ پیش از قرنطینه بود.
"کریس گیل"، استاد رشته داروهای قلبی عروقی در دانشگاه لیدز هم در اینباره تصریح کرد: افراد به علت نرفتن به بیمارستان به دنبال حمله قلبی شان به خصوص زمانی که خفیف باشد، جان می بازند یا گرفتار ایست قلبی می شوند. افزایش نرخ مرگ در بین افرادی که به خاطر حمله قلبی به بیمارستان می روند به احتمال زیاد نشانه ای از صعود نرخ مرگ و میر خواهد بود و باید بررسی شود. نظام پزشکی حالا باید آماده عرضه خدمات و مداوای افرادی باشد که در این دوران به بیمارستان رجوع نکرده اند.
به گزارش ایندیپندنت، پروفسور گیل اضافه کرد: جریان این نیست که در این دوران افراد دیگر به حمله قلبی گرفتار نشدند، بلکه این است که تصمیم گرفتند به بیمارستان رجوع نکنند. بدون شک خیلی از مردم از ترس مبتلا شدن به این ویروس در بیمارستان و برای محافظت از خود در مقابل این بیماری یا به خاطر مشکلات سلامتی دیگر از رجوع به بیمارستان خودداری کرده اند اما حمله قلبی یک وضعیت پزشکی اضطراری است و اگر افراد از متخصصان کمک نگیرند، امکان دارد گرفتار ایست قلبی شوند و جان خویش را از دست بدهند.
جزئیات بیشتر این مطالعه در "ژورنال قلب اروپا - کیفیت مداوا و نتایج بالینی" انتشار یافته است.1399/05/19
20:16:42
5.0 / 5
1223
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , پزشك , تخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
کادایف kadaif

کادایف kadaif