کادایف

مشاهده نسخه مسری تر كرونا در مالزی

مشاهده نسخه مسری تر كرونا در مالزی

به گزارش كادایف مالزی سویه ای از كروناویروس را كه ۱۰ برابر مُسری تر و عفونی تر از كروناویروس همه گیر است در بین مبتلایان خود شناسایی كرده است.


به گزارش کادایف به نقل از ایسنا، این سویه جهش یافته که D614G نام گرفته، حداقل در سه مورد از ۴۵ مورد مبتلا به کرونا در یک خوشه مشاهده شده است که از سوی یک صاحب رستوران که از هند بازگشته و قرنطینه ۱۴ روزه خویش را شکسته بود، شروع شد.
این مرد از آن زمان به پنج ماه زندان و جریمه نقدی محکوم شده است.
این جهش همینطور در یک خوشه دیگر شامل افرادی که از فیلیپین باز می گشتند هم مشاهده شده است.
مدیرکل بهداشت مالزی اعلام نموده این سویه کرونا به این مفهوم است که مطالعات موجود در مورد واکسن ها امکان دارد ناقص یا ناکارآمد در مقابل جهش باشد.
این سویه جهش یافته نوع غالب کرونای شایع شده در اروپا و ایالات متحده است. با این وجود سازمان جهانی بهداشت می گوید هیچ مدرکی دال بر این که این سویه منجر به بیماری شدیدتر و کشنده تر شود، وجود ندارد.
مقاله ای که در Cell Press انتشار یافته است هم می گوید: بعید است که این جهش تاثیر عمده ای بر کارآیی واکسن های در حال ساخت ایجاد کند.
مقامات بهداشتی مالزی در همین راستا اخطار داده اند که مردم باید با احتیاط عمل کرده و اقدامات احتیاطی بیشتری را انجام دهند، چونکه این سویه عفونی تر در مالزی هم مشاهده شده است. آنها تاکید کرده اند که همکاری مردم بسیار لازم است تا بتوان زنجیره عفونت را از هر جهشی جدا کرد.
بنا بر گزارش بلومبرگ، در حالیکه مالزی تا حد زیادی موفق شده است از فعالیت مجدد کروناویروس که در نقاط دیگر جهان دیده می شود، جلوگیری کند، تعداد موارد جدید مبتلا شدن که در این کشور یافت می شود رو به افزایش است. این کشور روز شنبه ۲۶ مورد جدید مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ را تأیید کرد که بیشترین تعداد ثبت شده از تاریخ ۲۸ ژوئیه بود و روز یکشنبه هم ۲۵ مورد دیگر به این آمارها اضافه گردید.
منبع:

1399/05/27
21:52:33
5.0 / 5
1214
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , كرونا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
کادایف kadaif

کادایف kadaif