کادایف
اولین مركز نگهداری معتادان متجاهر دارای زخم باز راه اندازی شد

هزینه روزانه نگهداری هر معتاد متجاهر چقدر است؟

هزینه روزانه نگهداری هر معتاد متجاهر چقدر است؟

به گزارش كادایف دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران ضمن تشریح آخرین اقدامات برای افزایش ظرفیت نگهداری مراكز ماده 16 اظهار داشت: هم اكنون برای پذیرش و نگهداری 1300 معتاد متجاهر (آقایان)  ظرفیت وجود دارد.


مصطفی هادی زاده در گفت و گو با ایسنا، درباره اظهارات مطرح شده از طرف رئیس پلیس پایتخت- سردار حسین رحیمی در خصوص نیاز پایتخت به ۷۰۰۰ ظرفیت جدید برای جمع آوری معتادان متجاهر، از فعالیت پلیس برای جمع آوری معتادان متجاهر در شرایط شیوع بیماری کرونا تشکر کرد و اظهار داشت: در زمینه جمع آوری معتادان متجاهر، هر زمان که پلیس نیازمند ظرفیت برای نگهداری معتادان متجاهر بوده، شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران هماهنگی های لازم را انجام داده است و در این حوزه پلیس، سازمان زندان ها، بهزیستی دانشگاه های علوم پزشکی و سپاه حضرت رسول همکاری خوبی داشته اند.
وی با اشاره به اینکه ما در بحث ظرفیت مراکز نگهداری معتادان متجاهر محدودیت داریم، اما اینطور نیست که افزایش ظرفیت ها نا ممکن باشد، اضافه کرد: در طرح جمع آوری معتادان متجاهر بعضی از افراد معتاد نیستند و تنها کارتن خواب هستند. در این راستا لازم است شهرداری برای نگهداری کارتن خواب ها همکاری کند و اگر در حوزه لطمه های اجتماعی به وظیفه خود بهتر عمل کند، چهره شهر نیز بهتر خواهد شد.


هنوز شهرداری از یک معتاد متجاهر هم نگهداری نکرده

وی با اشاره به مصوبه جلسه ۱۳۶ ستاد مبارزه با مواد مخدر که با حضور رئیس جمهوری ابلاغ گردیده است، اضافه کرد: بر طبق این مصوبه شهرداری مکلف است که ۶۰۰۰ نفر از معتادان متجاهر را نگهداری کند؛ در سلسله جلسات مختلفی که برگزار گردید استاندار از شهرداری خواست که حداقل از ۲۰۰۰ معتاد نگهداری کند، این درحالیست که هنوز یک معتاد متجاهر هم توسط شهرداری نگهداری نشده است.

ظرفیت ۱۳۰۰ نفره برای نگهداری معتادان متجاهر در فشافویه
ایشان در ادامه درباره اقدامات انجام شده برای افزایش ظرفیت نگهداری معتادان متجاهر در مراکز ماده ۱۶ اظهار داشت: هم اکنون برای پذیرش و نگهداری هزار و ۳۰۰ معتاد متجاهر (آقایان) ظرفیت وجود دارد، البته بعضی از معتادانی که جمع آوری می شوند نیز با دستور مقام قضایی ترخیص می شوند و از این طریق نیز تعدادی معتاد از مراکز خارج و میزان ظرفیت ما بیشتر خواهد شد، با این وجود باز هم ظرفیت خودرا در یکی از مراکز بهزیستی افزایش خواهیم داد.

راه اندازی نخستین مرکز نگهداری معتادان متجاهر دارای زخم باز با ظرفیت ۴۰۰ نفر
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران در ادامه درباره ظرفیت نگهداری معتادان متجاهر دارای بیماری های عفونی و زخم باز اظهار نمود: برای نگهداری معتادان دارای زخم باز بهزیستی مرکزی با ظرفیت ۴۰۰ نفر با کمک مالی ستاد مبارزه با مواد مخدر راه اندازی کرده است که حالا ۷۵ معتاد زخم باز در آن نگهداری می شوند؛ این اولین باری است که چنین مرکزی به صورت مستقل برای نگهداری معتادان متجاهر دارای زخم باز به راه افتاده است.

افتتاح مرکز نگهداری زنان معتاد متجاهر تا اختتام شهریور
هادیزاده همین طور با اشاره به ظرفیت مراکز نگهداری زنان معتاد متجاهر نیز اظهار داشت: برای نگهداری زنان معتاد متجاهر نیز بهزیستی ظرفیت ۱۵۰ نفره ای بوجود آورده که حالا ۳۵ نفر در آن نگهداری می شوند و در این راستا به پلیس اعلام شده تا تعداد ۱۱۰ زن معتاد را نیز جمع آوری کنند. همین طور مقرر شده است که تا اختتام شهریور ماه مرکزی با ظرفیت ۳۰۰ نفر برای زنان در استان تهران افتتاح شود.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران با اشاره به اینکه الان حدود ۹۵۰۰ معتاد متجاهر در تهران غربالگری و پذیرش شده و تحت کنترل هستند، اضافه کرد: هزینه نگهداری هر معتاد روزانه ۲۸ هزار تومان است که این رقم ماهانه معادل ۸ میلیاردتومان است و ستاد بطور مرتب در حال ساماندهی وضعیت معتادان است.
منبع:

1399/06/14
08:18:37
5.0 / 5
1725
تگهای خبر: بیماری , پزشك , كرونا , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
کادایف kadaif

کادایف kadaif