کادایف
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشكی البرز:

درباره واكسن كرونا نباید به مردم امید واهی داد

درباره واكسن كرونا نباید به مردم امید واهی داد

به گزارش كادایف البرز معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشكی البرز اظهار داشت: شاید در این برهه حساس نیاز باشد موقتاً  رستوران ها و كافی شاپ ها برای مدتی تعطیل شود  و از تجمع شهروندان در نقاطی از شهر كه شناخته شده است، خودداری شود.دکتر محمد نوری سپهر در گفت و گو با ایسنا در مورد جلوگیری از مبتلا شدن به کرونا اظهار داشت: تنها راه مهم پیشگیری این است که از خانه تا خانه ماسک بزنیم، دست ها را به صورت مکرر بشوییم و فاصله فیزیکی را رعایت نماییم و از تجمعات، مسافرت، میهمانی و دور همی خودداری نماییم.

نوری سپهر افزود: شاید در این برهه حساس نیاز باشد موقتاً رستوران ها و کافی شاپ ها برای مدتی تعطیل شود و از تجمع شهروندان در نقاطی از شهر که شناخته شده است، خودداری شود.

وی موج جدید کرونا را بسیار وسیع و همه گیرتر از اسفندماه توصیف کرد و علت آنرا عدم رعایت مردم دانست و اظهار داشت: شاید ویروس حالت بدتری به خود نگرفته باشد اما رعایت ما نسبت به اوایل شیوع این بیماری کمتر شده است.

وی تصریح کرد: تابحال هیچ داروی موثر و قطعی و یا واکسنی که بتوان گفت از مبتلا شدن کرونا پیشگیری می کند و یا آنرا درمان می کند، تولید نشده است.

نوری سپهر در مورد تأثیر واکسن هایی که در بعضی از کشورها ساخته شده است اظهار داشت: به مردم نباید امید واهی داد، حتی اگر واکسن موثری هم تولید شود، حداقل شش ماه تا یکسال بعد از تزریق می توان موثر بودن آنرا برای طولانی مدت ارزیابی کرد.

منبع:

1399/07/19
10:33:00
5.0 / 5
1119
تگهای خبر: بیماری , پزشك , تولید , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
کادایف kadaif

کادایف kadaif