کادایف
معاون علوم پزشكی شیراز:

قربانیان كرونا در فارس به مرز 2000 نفر رسیده است

قربانیان كرونا در فارس به مرز 2000 نفر رسیده است

به گزارش كادایف فارس معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشكی شیراز با تاكید براینكه، آمار بیماران و جانباختگان كرونا، تنها یك عدد نیست، بلكه هشداری جدی برای رعایت دقیقتر پروتكل هاست، اظهار داشت: آمار كل قربانیان كرونا در فارس به مرز 2000 نفر رسیده است.


دکتر عبدالرسول همتی دوشنبه ۲۶ آبان در اعلام آمار روزانه مبتلایان و جان باختگان بیماری کرونا در فارس، شرایط به لحاظ شیوع و مرگ و میر کرونا در فارس بسیار مخاطره آمیز دانست و از شهروندان درخواست نمود که علاوه بر رعایت دقیق شیوه نامه های بهداشتی، به کسانیکه رعایت دستورالعمل ها را نمی کنند، تذکر دهند.
همتی با اشاره به فوت ۳۹ بیمار مبتلا به کرونا طی ۲۴ ساعت منتهی به روز ۲۶ آبان در استان فارس، اظهار داشت: با اضافه شدن این موارد جدید فوتی، آمار کُل قربانیان کرونا در فارس طی حدود ۹ ماه شیوع این بیماری به ۱۹۸۹ نفر رسیده است.
معاون دانشگاه علوم پزشکی شیراز، با اعلان اینکه تعداد تست های انجام شده از افراد مشکوک یا دارای علامت در فارس به ۴۳۵ هزار مورد رسیده است، اظهار داشت: ۱۲۰ هزار و ۲۱۸ نمونه از کل تست های انجام شده در فارس، از ابتدا تا حالا مثبت بوده است.
همتی با اعلان اینکه تعداد ۱۰۳ هزار و ۵۱۳ نفر از کل بیماران طی این مدت بهبود یافته اند، اظهار داشت: حالا ۱۸۱۳ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان های فارس بستری هستند.
او وضعیت جسمی ۳۵۲ بیمار کرونائی در فارس را وخیم اعلام و اشاره کرد که این افراد در بخش های ICU بستری و تحت مراقبت های ویژه هستند.
معاون دانشگاه علوم پزشکی شیراز، روند مبتلاشدن به کرونا و فوت ناشی از این بیماری در فارس را همچنان افزایشی اعلام و اشاره کرد: تنها راه مقابله قطعی با این ویروس منحوس، رعایت دقیق شیوه نامه ها، خصوصا استفاده از ماسک هنگام تردد در خارج از منزل، شرکت نکردن در جلسات عمومی، خانوادگی و رعایت فاصله اجتماعی است.
منبع:

1399/08/26
22:14:00
5.0 / 5
1475
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , پزشك , شیر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
کادایف kadaif

کادایف kadaif