کادایف

ضرورت لحاظ منابع پایدار برای بیمه سلامت در بحران كرونا

ضرورت لحاظ منابع پایدار برای بیمه سلامت در بحران كرونا

به گزارش كادایف مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران در دیدار با نمایندگان كمیسیون بهداشت مجلس، بر اختصاص كامل منابع سازمان و در نظر گرفتن منابع مناسب و پایدار در بودجه سالیانه برپایه هزینه های سازمان به منظور حمایت هر چه بیشتر از بیمه شدگان در شرایط اقتصادی و شیوع بیماری كرونا در كشور تاكید نمود.به گزارش کادایف به نقل از ایسنا، دکتر محمدمهدی ناصحی در کمسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی حضور یافت و گزارشی از اقدامات انجام شده و برنامه های در دست اجرا بر مبنای تکالیف و اسناد بالادستی و انتظارات بیمه شدگان و نمایندگان مجلس عرضه داد.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران گسترش پرونده الکترونیک سلامت، نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیک، گسترش و توسعه برنامه پزشکی خانواده و نظام ارجاع در جمعیت روستایی و شهری، آموزش سلامت در جهت جلوگیری از بیماری ها، فرهنگ سازی و توانمندسازی بیمه شدگان، حذف دفترچه، خدمات دوراپزشکی و... را از مهمترین برنامه های این سازمان عنوان نمود.

وی در ادامه به حمایت سازمان از بیماران مبتلا به کرونا اشاره نمود و اظهار داشت: تمام پروتکل های درمانی که وزارت بهداشت تعریف کرده توسط بیمه سلامت قابل پرداخت است؛ به نحوی که درحال حاضر۱۰۰ درصد هزینه های درمانی بیماران کرونا تحت پوشش قرار دارد. ۹۰ درصد هزینه ها برای بیماران بستری و ۷۰ درصد برای بیماران سرپایی توسط بیمه سلامت پرداخت می شود.

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان بیمه سلامت، طرح مطالبات و الزامات مورد نیاز سازمان از مجلس در جهت کمک در تحقق برنامه ها و اهداف در جهت ارتقاء کمیت و کیفیت خدمات و صیانت مالی هرچه بیشتر از بیمه شدگان به خصوص اقشار نیازمند از مهمترین موضوعات این دیدار بود که نمایندگان هم قول مساعد دادند که همراهی لازم را در پشتیبانی از سازمان بیمه سلامت بخصوص در بودجه سالیانه با عنایت به شرایط خاص کشور و شیوع بیماری کرونا داشته باشند.

منبع:

1399/09/11
13:07:34
5.0 / 5
1625
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیماری , بیمه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
کادایف kadaif

کادایف kadaif