کادایف
معاون سازمان بیمه سلامت خبر داد

حذف دفترچه های بیمه تا نیمه ۱۴۰۰

حذف دفترچه های بیمه تا نیمه ۱۴۰۰

به گزارش کادایف معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران از شروع خدمات سرپایی الکترونیک در ۱۰ دانشگاه دولتی تا بهمن ماه سالجاری اطلاع داد.


به گزارش کادایف به نقل از ایسنا، دکتر مهدی رضایی به توسعه خدمات الکترونیک در بخش سرپایی دولتی برپایه مصوبات کارگروه سلامت شورای اجرایی فناوری اطلاعات اشاره نمود و اظهار داشت: برپایه مصوبات این کارگروه باید تا بهمن ماه سالجاری ۱۰ دانشگاه دولتی به عرضه خدمات سرپایی الکترونیک بپردازند.

وی افزود: سازمان بیمه سلامت ایران این آمادگی را دارد که به محض مشخص شدن این ۱۰ دانشگاه، بر مبنای اقدام مشترک با وزارت بهداشت برنامه نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیک را در مراکز سرپایی دولتی اجرایی کند.

معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران ضمن اشاره به اینکه زیرساخت های لازم در سطح سازمان برای این اقدام فراهم گشته است، اظهار نمود: خدمات سرپایی الکترونیک حدود ۹ ماه است که در بخش خصوصی اجرایی شده است و الان ضریب استقرار در مراکز و موسسات طرف قرارداد به صورت متوسط در کشور بیشتر از ۹۰ درصد است. در کل میزان دسترسی از نظر زیرساختی به نحوی فراهم گشته است که بخش خصوصی و دولتی بتوانند از آن برای نسخه پیچی و نسخه نویسی الکترونیک استفاده کنند.

وی ادامه داد: مشکلاتی در داروخانه ها برای نسخه پیچی وجود دارد که مقرر است با حضور ذینفعان همچون انجمن داوسازان، مسؤلان برنامه های نرم افزاری که در این عرصه فعال می باشند، کارشناسان استانی و کارشناسان ستاد کشوری موانع موجود بررسی و در نهایت روند استقرار نسخه پیچی الکترونیک آسان تر شود.

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان بیمه سلامت، وی اظهار داشت: امیدواریم تا ۶ ماهه اول سال ۱۴۰۰ بتوانیم حذف دفترچه های بیمه ها را در دستور کار قرار دهیم و موفق به اجرای الکترونیکی شدن مراحل نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیک در کشور باشیم.1399/10/08
12:39:06
5.0 / 5
1194
تگهای خبر: بهداشت , بیمه , خدمات , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
کادایف kadaif

کادایف kadaif