کادایف
رئیس سازمان امور اجتماعی كشور تاكید كرد

لزوم بهره گیری از مطالعات جامعه علمی كشور برای سیاست گذاری مقابله با كرونا

لزوم بهره گیری از مطالعات جامعه علمی كشور برای سیاست گذاری مقابله با كرونا

کادایف: رئیس سازمان امور اجتماعی کشور بر لزوم بهره گیری از مطالعات جامعه علمی برای سیاستگذاری و اجرای اقدامات مقابله ای با کرونا تاکید نمود.


به گزارش کادایف به نقل از ایسنا، رستم وندی در آخر جلسه بررسی نتایج اجتماعی انتشار ویروس کرونا، اظهار داشت: جلسه امروز به گفت و گو با جامعه علمی کشور خصوصاً در حوزه علوم اجتماعی اختصاص داشت. با اهمیت ترین تصمیمی که در این نشست مورد تاکید وزیر کشور نیز قرار گرفت بحث بهره گیری از ظرفیت های جامعه علمی در قرارگاه مقابله با کرونا بود.
وی ادامه داد: تحقیقات و کارهای علمی و مطالعاتی در حوزه مقابله با کرونا صورت گرفته که می توان از نتایج آن در سیاست گذاری ها و اجرا برای مقابله با کرونا بهره گرفت.
وی افزود: محورهای مختلفی بوسیله اساتید مورد تاکید قرار گرفت تا در سیاست ها از آنها استفاده گردد. موضوع فردگرایی و جمع گرایی و تاثیرات بیماری کرونا بر این مساله مورد بحث و بررسی قرار گرفت. تجربه یکساله اخیر نشان میدهد جامعه ایرانی همسویی و همراهی خوبی را داشته است.
رئیس سازمان امور اجتماعی کشور اشاره کرد: در این نشست مفهوم خطر و جدی گرفتن آن مورد تاکید قرار گرفت و نقش رسانه ها برای جدی گرفتن این مساله مورد بررسی قرار گرفت. همین طور بحث کودکان و نوجوانان و آموزش غیرحضوری و استفاده از فضای مجازی و مخاطرات آن نیز بررسی گردید.
بگفته رستم وندی، برمبنای اعلام وزارت علوم تا قبل از شیوع بیماری کووید۱۹ تنها یک درصد از آموزش غیر حضوری یعنی معادل ۳۶ هزار نفر در سطح دانشگاهی را داشتیم اما امروز آموزش غیر حضوری معادل ۱۰۰ درصد جامعه دانشگاهی یعنی حدود سه میلیون و ۶۰۰ هزار نفر را در بر می گیرد.
وی اشاره کرد: این تغییرات یکباره به لحاظ جامعه شناسی باید مورد توجه قرار گیرد و چالش ها و فرصت های ناشی از شیوع ویروس کرونا ویروس باید مورد توجه صاحبنظران قرار گیرد. پس قرار شد اتصالی میان جامعه علمی و قرارگاه مقابله با کرونا برقرار شود تا از مطالعات انجام شده استفاده گردد.
منبع:

1399/10/30
22:34:29
0.0 / 5
995
تگهای خبر: آموزش , بیماری , كرونا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
کادایف kadaif

کادایف kadaif