کادایف

ایران تا دو سه ماه آتی از صادركننده های مهم واكسن كرونا می شود

ایران تا دو سه ماه آتی از صادركننده های مهم واكسن كرونا می شود

به گزارش کادایف وزیر بهداشت اظهار داشت: به مردم شریف ایران این مژده را می دهم که تا دو سه ماه آتی با تاکید بر لطف خدا و توان دانشمندان داخلی، یکی از قطب های بسیار مهم تولید واکسن کووید19 در منطقه و یکی از صادر کنندگان مهم این واکسن به جهان خواهیم بود.


به گزارش کادایف به نقل از ایسنا، دکتر سعید نمکی در هفدهمین آیین پویش ره سلامت که با حضور رئیس جمهور بوسیله ویدیو کنفرانس ۹ پروژه مهم بیمارستانی در کشور افتتاح می شود، اظهار نمود: سال سنگینی بر ما، همکاران مان و ملت شریف ایران در مدیریت بیماری کووید۱۹ گذشت و قضاوت در مورد این مدت را باید به گذر ایام و تاریخ سپرد و کاری که ملت شریف ایران با صبوری و بردباری و وفاق ملی برای مدیریت کووید۱۹ انجام دادند را اساسا باید بعنوان برگ زرینی در تاریخ نظام مدیریتی کشور ثبت نمود.
نمکی اضافه کرد: در گنداب سنگین و سهمگین بیماری کووید۱۹، همکاران ما دست از توسعه زیرساخت ها بر نداشتند و اتفاقاتی که در این زمان رخ داد مانند اضافه شدن حداقل ۲۵۰۰ تخت ICU و صدها تخت دیگر در کشور به جهت اینکه بیماری پشت درب بیمارستانها سرگردان نشود. همین طور در تولید دارو و تجهیزات پزشکی مورد نیاز با تاکید بر توان داخلی، یکی دیگر از کارهای شگرف و ستودنی است که در تاریخ کشور ثبت گردید.
وی تصریح کرد: خوشبختانه در دولت روحانی و به دنبال اجرای طرح تحول نظام سلامت، اتفاقات مبارکی خصوصاً در دو سال قبل رخ داد. امسال بعنوان نخستین سال قبل و پس از انقلاب، حدود ۱۱ هزار تخت بیمارستانی تا اردیبهشت ماه به ظرفیت کشور افزوده می شود و تعداد زیادی خانه بهداشت، مرکز جامع سلامت و سایر مراکزی که برای محرومین، نقطه امید است، در کشور تکمیل و افتتاح می شود.
وزیر بهداشت اضافه کرد: یک خانه بهداشت در یک روستا ممکنست که یک پروژه گرانقیمت اقتصادی نباشد اما حتما یک پروژه بسیار مهم در حوزه خدمت رسانی به مردم است. ممکنست چند مرکز جامع سلامت به اندازه یک پروژه زیربنایی هزینه بر نباشد اما برای آینده کشور و کاهش هزینه های نظام سلامت، بسیار مفید است.
نمکی اظهار نمود: امروز شاهد افتتاح تعداد قابل توجهی پروژه حوزه سلامت در اقصی نقاط کشور همچون استانهای خوزستان، خراسان شمالی، کرمان، مازندران، سیستان و بلوچستان، بوشهر و حاشیه شهر تهران خواهیم بود. در حاشیه شهر تهران و در مناطقی مانند شهر قدس، ملارد، شهریار و اسلامشهر، حتی یک تخت بیمارستانی وجود نداشت که به یاری خدا تا آخر سال، حدود دو هزار تخت در حاشیه شهر تهران راه اندازی خواهیم کرد.
به گزارش وبدا، وی اظهار داشت: در کنار پروژه هایی که امروز به بهره برداری می رسد، هر هفته استانداران و معاونین رئیس جمهور که به استانها سفر می کنند، پروژه های حوزه سلامت را افتتاح می کنند. بعنوان نمونه هفته گذشته دکتر جهانگیری پروژه بیمارستانی در اسلام آباد غرب را افتتاح نمود و امیدواریم که تا اردیبهشت ماه با اندکی حمایت بیشتر، هزار و ۴۰۰ پروژه حوزه سلامت که قول داده بودیم تا سال ۱۴۰۰ افتتاح شود را تکمیل و افتتاح نماییم.
منبع:

1399/11/23
22:42:35
0.0 / 5
1358
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , پزشك , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
کادایف kadaif

کادایف kadaif