کادایف
معاون وزیر بهداشت مطرح كرد

مددكاری اجتماعی، حرفه ای پیشگام در شرایط بحرانی

مددكاری اجتماعی، حرفه ای پیشگام در شرایط بحرانی

به گزارش کادایف معاون درمان وزارت بهداشت در پیامی به مناسبت روز ملی مددکاری اجتماعی اظهار داشت: مددکاران اجتماعی بعنوان یکی از حرفه های پیشگام و به واسطه منشور و بیانیه اخلاق حرفه ای خود به خصوص در شرایط بحرانی، در عرضه خدمت به گروه های هدف، نقش موثری ایفا می کنند.


به گزارش کادایف به نقل از ایسنا و بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، در متن پیام دکتر قاسم جان بابایی آمده است: « بعد اجتماعی سلامت طی دهه های اخیر به لحاظ اهمیت آن در دنیای کنونی همواره بیشتر مور توجه قرار گرفته است. در حیطه سلامت اجتماعی، همواره مددکاران اجتماعی بعنوان یکی از حرفه های پیشگام و به واسطه منشور و بیانیه اخلاق حرفه ای خود به خصوص در شرایط بحرانی، در عرضه خدمت به گروه های هدف، نقش موثری ایفا می کنند. محور مداخلات مددکاران اجتماعی، رویکرد جامع شخص در محیط با در نظر گرفتن نیازهای زیستی، روانی و اجتماعی بیمار می باشد. مددکاران اجتماعی با تمرکز بر مؤلفه های اجتماعی تعیین کننده سلامت، به تسهیل شرایط برای بیماران و خانواده های آنان بخصوص گروه های صدمه پذیر، برای حضور مؤثر در جامعه کمک می نمایند.
به عبارت دیگر، مددکاران اجتماعی با شناسایی و در اختیار گذاشتن منابع گوناگون با اقداماتی چون، بازتوانی اجتماعی، دسترسی به منابع، ارتباط بین اعضای خانواده، هماهنگی و همکاری با گروه های داوطلب و مردم نهاد، هماهنگی های بین بخشی، نیازسنجی، مشکل یابی و غیره در بازگشت عملکرد فرد به وضعیت عادی تأثیر گذار می باشد. خروجی نهایی این اقدامات، ضمن برقراری ارتباط بین منابع اجتماعی و گروه های هدف، به کاهش هزینه های دراز مدت نظام سلامت از راه ترخیص ایمن، پیشگیری و یا کاهش بستری های مجدد بویژه در بیماران مزمن و سالمندان، افزایش رضایتمندی بیماران و خانواده های آنان، دسترسی عادلانه به خدمات و غیره منجر می گردد.
در خاتمه ضمن تبریک به مناسبت میلاد فرخنده حضرت علی(ع) و گرامیداشت روز ملی مددکاری اجتماعی و همینطور تقدیر و تشکر از کلیه مددکاران اجتماعی شاغل در نظام سلامت کشور که با حضور موثر و فعال خود در عرصه های مختلف، و همچون در دوران شیوع پاندمی کرونا، از هیچ کوششی فرو گذار نکرده، برای تک تک شما عزیزان سلامتی، سعادت، سربلندی و موفقیت روز افزون، از درگاه خداوند بزرگ خواهانم.»
منبع:

1399/12/05
18:39:32
0.0 / 5
958
تگهای خبر: بهداشت , خدمات , درمان , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
کادایف kadaif

کادایف kadaif