کادایف
معاون كل وزارت بهداشت اعلام كرد

چرایی افزایش شهرهای قرمز و نارنجی كرونایی

چرایی افزایش شهرهای قرمز و نارنجی كرونایی

به گزارش کادایف معاون کل وزارت بهداشت ضمن اشاره به کاهش چشم گیر رعایت پروتکلهای بهداشتی در کشور، اظهار داشت: وقتی شهری قرمز یا نارنجی می شود، از تاریخ صدور اطلاعیه قرارگاه مقابله با کرونا، کلیه مسافران و پلاک های غیربومی تا ۷۲ ساعت فرصت دارند که از آن شهر مقصدشان بیرون بروند. در غیر این صورت جریمه می شوند.


به گزارش کادایف به نقل از ایسنا، دکتر ایرج حریرچی درباره چرایی افزایش شهرهای نارنجی و قرمز، اظهار داشت: زمانیکه میزان رعایت دستورالعمل ها از ۸۳.۳ درصد در خلال یک ماه ونیم گذشته به ۵۹ درصد سقوط می کند، کاملا قابل انتظار بود که تعداد شهرهای نارنجی و قرمز افزایش یابد. به صورتی که هم اکنون ۵۱ شهر ما نارنجی و قرمز هستند. این درحالی است که مطلوب ما در زمینه میزان رعایت پروتکلهای بهداشتی ۹۰ درصد است.
وی ادامه داد: مبنای قرمز و نارنجی یا زرد بودن شهرها، تعداد بستری به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت است. ازاین رو رنگ های آبی، زرد، نارنجی و قرمز شهرها بر مبنای میزان بستری در هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت مشخص و اعلام می شود.
طبق گزارش وبدا، حریرچی افزود: وقتی شهری قرمز یا نارنجی می شود، اطلاع رسانی می شود و در شهرها هم اعلام می شود. بر این اساس از تاریخ صدور اطلاعیه قرارگاه مقابله با کرونا، کلیه مسافران و پلاک های غیربومی تا ۷۲ ساعت فرصت دارند که از آن شهر مقصدشان بیرون بروند. در غیر این صورت در هر ۲۴ ساعت یکبار در شهر قرمز یک میلیون تومان و در هر ۲۴ ساعت یکبار در شهر نارنجی ۵۰۰ هزار تومان خودرو ها جریمه می شوند.
منبع:

1400/01/02
01:26:41
5.0 / 5
1042
تگهای خبر: بهداشت , كرونا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
کادایف kadaif

کادایف kadaif