کادایف
معاون وزیر بهداشت:

كرونای انگلیسی در كشور پخش شده است

كرونای انگلیسی در كشور پخش شده است

به گزارش کادایف معاون درمان وزیر بهداشت با اعلان اینکه کرونای انگلیسی به شکل گسترده در سطح کشور پخش شده است، اظهار داشت: تا اختتام ماه رمضان جمع زیادی از افراد پرخطر مقابل ویروس کرونا واکسینه می شوند و دو ماه بعد با تولید انبوه واکسن و واکسیناسیون عمومی، با فراغ بال بیشتری می توانیم مردم را نسبت به برگزاری مجدد مراسم و آیین های ملی و مذهبی دعوت نماییم.


به گزارش کادایف به نقل از ایسنا، دکتر قاسم جان بابایی در جلسه ستاد مدیریت بحران در سالن کرامت استانداری قم، با اعلان اینکه کرونای انگلیسی به شکل گسترده در سطح کشور پخش شده است، اضافه کرد: مجموعه مدیریت قم عملکرد مطلوبی در مبارزه و کنترل بیماری کووید ۱۹ در طول ۱۳ ماه گذشته داشته است.
معاون درمان وزارت بهداشت اظهار داشت: تا اختتام ماه رمضان جمع زیادی از افراد پرخطر مقابل ویروس کرونا واکسینه می شوند و دو ماه بعد با تولید انبوه واکسن و واکسیناسیون عمومی، با فراغ بال بیشتری می توانیم مردم را نسبت به برگزاری مجدد مراسم و آیین های ملی و مذهبی دعوت نماییم.
وی ادامه داد: ۴ خط تولید واکسن کرونای ایرانی راه اندازی شده و به زودی محصولات آنها در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.
جان بابایی تصریح کرد: خاصیت مهم بیماری کرونا، غافگیری است و تمام کشورهای دنیا از شیوع آن به نوبه خود گرفتار استرس و اضطراب شده اند.
معاون درمان وزیر بهداشت گفت: روند اجرای طرح شهید سلیمانی در قم و رهگیری افراد مبتلا به کووید ۱۹ در استان قم و تست های انجام شده کاملا مطلوب و رضایت بخش است.
جان بابایی گفت: در استان قم ظرفیت های بسیار خوبی در امتداد مقابله با کرونا به وجود آمده است که نشان دهنده اقدامات علمی مجموعه دانشگاه علوم پزشکی قم است.
معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به تدبیر و برنامه ریزی صورت گرفته برای ایام عید و نیمه شعبان اظهار داشت: امیدواریم با همراهی مردم بتوانیم جلوی پیک جدید بیماری را بگیریم؛ اگر پروتکل ها رعایت شود شرایط با ثبات قبل سال نو ادامه می یابد.
جان بابایی اظهار داشت: قم در چند ماه اخیر با کاهش تعداد بیماران بستری شده و فوتی ها روبه رو بود و میانگین فوت و بستری بیماران در این استان از میانگین کشوری پایین تر بود که این مهم در سایه رعایت مردم و تلاش کادر بهداشت و درمان محقق شد.
وی اشاره کرد: در این استان به ازای هر فرد مبتلا شده از 20 نفر اعضای خانواده تست گرفته شده تا این افراد قرنطینه شوند و این اقدامات سبب شد که بیماری کنترل شده و شاهد مدیریت خوب بیماری در قم باشیم.
معاون درمان وزارت بهداشت اظهار داشت: در وضعیت فعلی تعداد بیماران بستری شده هنوز زیاد نیست، اما تعداد بیماران سرپایی زیاد شده ولی اگر مراعات شود پیک جدید بیماری شکل نمی گیرد.
بنابر اعلام وزارت بهداشت، جان بابایی در مسافرت به استان قم ضمن شرکت در جلسات استانی و دانشگاهی، در جلسات ستاد مدیریت بحران استانداری قم و نیز ستاد پیشگیری، کنترل و مبارزه با کرونا ویروس دانشگاه علوم پزشکی قم شرکت کرد.
وی همین طور ضمن بازدید و بررسی وضعیت بیمارستان امیرالمومنین (ع)، از بخش های بیماران کرونائی و آی سی یو این بیمارستان نیز بازدید کرده و از خدمات کادر بهداشت و درمان این مرکز قدردانی کرد.
منبع:

1400/01/09
14:56:47
5.0 / 5
745
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , پزشك , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
کادایف kadaif

کادایف kadaif