کادایف
معاون سازمان اداری و استخدامی به كادایف اعلام كرد

جزئیات دوركاری كاركنان در مناطق زرد، نارنجی و قرمز

جزئیات دوركاری كاركنان در مناطق زرد، نارنجی و قرمز

به گزارش کادایف طبق اعلام مسؤلان سازمان اداری و استخدامی، شرایط دورکاری کارکنان برای مناطق سه گانه زرد، نارنجی و قرمز طبق دستورالعمل قبلی به صورت درصدی پابرجا است و بالاترین مقام مسئول در دستگاه می تواند در ارتباط با نحوه حضور کارکنان و دورکاری کامل بر مبنای شرایط تصمیم گیری کنند.به گزارش کادایف به نقل از ایسنا، از اواخر سال ۱۳۹۸ با شیوع ویروس کرونا و شدت گرفتن آن، نحوه حضور کارکنان در محل کار دستخوش تغییراتی شد و طی چند مرحله مورد بازبینی قرار گرفت تا این که در نهایت در آبان ماه سال قبل سازمان اداری و استخدامی طبق تصمیم گیری های صورت گرفته در ستاد ملی مبارزه با کرونا شرایط حضور کارکنان را برپایه رنگ بندی مناطق اعلام نمود و در این زمان تغییری در بخشنامه صادره اعمال نشده بود.

اما در روزهای ابتدایی سالجاری با شدت گرفتن مجدد بیماری کرونا و اعلامی که به تازگی وزارت بهداشت در ارتباط با نحوه حضور کارکنان داشته است، این مورد از سازمان اداری و استخدامی مورد پرس و جو قرار گرفت و با توضیحاتی از جانب رفیع زاده -معاون نوسازی اداری سازمان اداری و استخدامی- به ایسنا همراه بود.

تکلیف حضور کارکنان در مناطق سه گانه

وی با بیان اینکه در ۲۷ آبان ماه ۱۳۹۹ سازمان اداری و استخدامی طی بخشنامه ای یکبار برای همیشه تکلیف حضور کارکنان در محل کار را برپایه رنگ بندی شهرها مشخص کرده است، اظهار داشت: براین اساس همچنان این بخشنامه پابرجا بوده و باید در دستور کار دستگاه ها بسته به تغییر رنگ شهرها و مناطق مربوطه قرار بگیرد.

این مقام مسئول در سازمان اداری و استخدامی با اشاره به اینکه تاکید ما بر این است که خللی در ارئه خدمات برای مردم به وجود نیامده و در هر شرایطی بتوانند خدمات مورد نیاز را دریافت نمایند، اضافه کرد: در نهایت بالاترین مقام مسئول ملی و استانی می تواند در مورد نحوه حضور کارکنان در دستگاه اجرایی تصمیم گیری کند.

وی جزئیات در ارتباط با نحوه حضور کارکنان در دستگاههای اجرایی برپایه رنگ بندی ها اعلام نمود و اظهار داشت که سازمان اداری و استخدامی خدمات را به دو بخش ضروری و عادی تقسیم کرده است که در مناطق زرد کارکنان دستگاههای با خدمات ضروری باید به صورت کامل و ۱۰۰ درصد حضور پیدا کنند، اما در سایر دستگاه ها یک سوم به صورت دورکار و دو سوم حضور خواهند داشت.

رفیع زاده افزود: در مناطق نارنجی هم در دستگاههای عرضه دهنده خدمات ضروری، حضور کارکنان به صورت دو سوم و یک سوم دورکار هستند و در سایر دستگاه ها حضور ۵۰ درصدی بوده و ۵۰ درصد دیگر امکان دورکاری دارند.

به گفته وی در مناطق قرمز در دستگاههای با خدمات ضروری امکان کاهش ۵۰ درصدی نیروها وجود دارد مشروط به این که خللی در عرضه خدمات ایجاد نشود، در سایر دستگاههای شهرهای قرمز هم حضور یک سومی و دورکاری به صورت دو سوم اعمال می شود.

شرایط دورکاری کامل و ساعت حضور کارکنان

رفیع زاده در مورد امکان دورکاری کامل اظهار داشت: برپایه بخشنامه ای که در سال ۱۳۸۹ در مورد دورکاری در دولت تصویب گردید امکان دورکاری برپایه شرایط دستگاه و تشخیص بالاترین مقام مسئول امکان پذیر است که بتواند با عنایت به امکان عرضه خدمات به صورت الکترونیک و ایجاد بستر برای دورکاری در این رابطه تصمیم گیری کنند.

وی درباره ساعات حضور کارکنان در محل کار خاطرنشان کرد که این ساعات هم نسبت به تصمیم قبلی تغییری نکرده و از ۷: ۳۰ تا ۱۴: ۳۰ (هفت ساعت)حضور خواهند داشت.

وضعیت خانم های آبستن و دارای کودکان زیر ۶ سال

رفیع زاده در مورد دورکاری خانم های آبستن و یا دارای کودکان زیر ۶ سال خاطرنشان کرد که در تمامی دستگاه ها خانم های باردار، افرادی دارای بیماری های زمینه ای و همینطور خانم های دارای کودکان زیر ۶ سال در اولویت دورکاری قرار خواهند داشت.

شرایط برگزاری جلسات و مأموریت ها

معاون نوسازی اداری سازمان اداری و استخدامی درباره این که چرا برگزاری همایش ها و یا جلسات از جانب دستگاه ها در شرایط کرونایی همچنان ادامه دارد، اظهار داشت که سازمان اداری و استخدامی در بخشنامه خود به دستگاه ها تاکید کرده که هرگونه برگزاری جلسه باید با رعایت پروتکل و ایجاد فضای مناسب و رعایت محدودیت ها باشد؛ به صورتی که در شهرهای زرد حداکثر تعداد شرکت کنندگان ۳۰ نفر، شهرهای نارنجی ۲۰ نفر و در شهرهای قرمز حداکثر ۱۰ نفر خواهد بود این در حالیست که تاکید شده برای هر نفر حداقل ۴ متر مربع فضا پیشبینی شود، در عین حال که منع برگزارش همایش ها و مامویت های غیر ضروری مورد تاکید قرار گرفته است.

وی خاطرنشان کرد که دستگاه ها ملزم به رعایت پروتکلهای بهداشتی و قرار دادن خدمات الکترونیک در اولویت کاری خود هستند.

منبع:

1400/01/14
19:34:00
5.0 / 5
657
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , خدمات , كرونا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
کادایف kadaif

کادایف kadaif