کادایف
سخنگوی جمعیت هلال احمر اعلام كرد

خبر خوش هلال احمر درباره خرید واكسن كرونا از چین

خبر خوش هلال احمر درباره خرید واكسن كرونا از چین

سخنگوی جمعیت هلال احمر با اعلان اینکه توفیقاتی حاصل شده تا واردات واکسن را از مبداء چین به کشور داشته باشیم، اعلام نمود که در عین حال در صورت ارائه مجوز از طرف وزارت بهداشت، هلال احمر آمادگی انجام واکسیناسیون بوسیله مراکز خودرا دارد.محمدحسین قوسیان مقدم در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به وضعیت واردات واکسن کرونا از طرف هلال احمر، اظهار داشت: هم اکنون پیگیری برای واردات واکسن کرونا از طرف جمعیت هلال احمر به شدت در حال جریان است. واردات مان از مبداء چین خواهد بود، اما هنوز نمی توانیم اعلام نماییم که میزان واردات چقدر بوده و دقیقا چه زمانی وارد کشور می شود.

وی اضافه کرد: مسلم این است که جمعیت هلال احمر دنبال این است که واکسن را به میزان قابل توجهی وارد کند. اقدامات لازم انجام شده و توفیقاتی هم دراین زمینه داشته ایم تا واردات واکسن را از مبداء چین به کشور داشته باشیم. میزان و زمان واردات آنرا متعاقبا پس از قطعی شدن اعلام می نماییم. خبرهایمان دراین زمینه خبرهای خوبی است.
اعلام آمادگی هلال احمر برای اقدام در واکسیناسیون عمومی
سخنگوی جمعیت هلال احمر همین طور درباره امکان تلقیح واکسن کرونا به جمعیت های هدف از طرف این جمعیت، اظهار داشت: دراین زمینه جمعیت هلال احمر به معاونت درمان وزارت بهداشت درخواست داده است. باید توجه کرد که همیشه در کشور کار واکسیناسیون حجاج را جمعیت هلال احمر انجام می دهد. بدین سبب در کل کشور اتاق های واکسیناسیون داریم. بر این اساس اعلام آمادگی کردیم که در صورتی که وزارت بهداشت تشخیص دهد، حاضریم برمبنای فهرست اعلامی از طرف وزارت بهداشت، به ما واکسن دهند تا در زمینه تلقیح و تزریق آن و انجام واکسیناسیون اقدام کنیم. البته این اقدام منوط به مجوز وزارت بهداشت است، اما جمعیت هلال احمر این آمادگی را در مراکز واکسیناسیون خود دارد، اما واکسن را وزارت بهداشت باید در اختیار ما قرار دهد. هلال احمر در صورتیکه واکسن کرونا را وارد کند، این واکسن را به وزارت بهداشت تحویل می دهد.
درخواست برای تزریق واکسن به امدادگران مستقر در مرزها
وی درباره واکسیناسیون پرسنل جمعیت هلال احمر که در حوزه های عملیاتی یا در زمینه نظارت و کنترل مرزها فعالیت می نمایند، اظهار داشت: دراین زمینه هم درخواستی به وزارت بهداشت داده ایم که پس از محموله واکسنی که بتازگی وارد کشور شد، موافقت اولیه این اقدام را هم دریافت کرده ایم و برخی از فهرست هایمان را هم به وزارت بهداشت ارایه داده ایم. درخواست داده ایم که واکسیناسیون نیروهای هلال احمر با اولویت نیروهایی باشد که برای بحث کنترل کرونا در مرزها مستقر هستند، شروع شود.

قوسیان مقدم اظهار داشت: حدود ۵۰۰ نفر از امدادگران ما مستقیما در منطقه عملیاتی هستند و از آنجایی که شیفت هایشان تغییر می کند، ما واکسیناسیون را برای ۱۰۰۰ نفر درخواست داده ایم.
1400/02/07
11:01:31
5.0 / 5
526
تگهای خبر: بهداشت , درمان , كرونا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
کادایف kadaif

کادایف kadaif