کادایف
روحانی در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت:

تأمین فوری واكسن در پیچ و خم اداری معطل نشود

تأمین فوری واكسن در پیچ و خم اداری معطل نشود

به گزارش کادایف دویست و بیست و دومین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت بامداد یکشنبه به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهور برگزار شد و در ابتدای جلسه اقدامات انجام شده برای تأمین اعتبار ریالی و ارزی تأمین و خرید واکسن مورد بحث و بررسی قرار گرفت.


به گزارش کادایف به نقل از ایسنا، سرعت بخشیدن در تولید و واردات واکسن، تسریع در تخصیص اعتبار ارزی و ریالی از جانب بانک مرکزی، هماهنگی میان دستگاههای مختلف در داخل و نمایندگی های ایران در خارج از کشور برای تسهیل واردات و استفاده وزارت بهداشت و درمان از ظرفیت بخش خصوصی برای واردات واکسن همچون موضوع های مورد بحث درمورد تأمین واکسن بود.
رئیس جمهور با تکیه بر اولویت تهیه و تأمین واکسن در برنامه های دولت اظهار داشت: مقابله با کرونا در گرو دو اصل رعایت دستورالعمل ها و واکسیناسیون است. همانطور که رعایت دستورالعمل ها وظیفه همه اقشار مردم است، دولت هم تأمین و ساخت واکسن را بعنوان اصل اول همه فعالیتهای خود تعیین کرده است.
دکتر روحانی افزود: دولت با اختصاص ارز لازم مشکل تأمین منابع را برای خرید و واردات واکسن، حل کرده است و از این نظر هیچ یک از دستگاههای ذیربط نباید اجازه دهند تأمین فوری واکسن در پیچ و خم مراحل اداری معطل شود و واکسن لازم طبق اولویت های تعیین شده، در اختیار گروه های مختلف جامعه قرار گیرد. به دنبال تزریق به کادر درمان، افراد در گروه های سنی بیشتر از 65 سال و افراد با بیماری های زمینه ای در اولویت عرضه خدمات قرار می گیرند.
گزارش بانک مرکزی از وضعیت بازار ارز و افق مثبت با عنایت به تحولات مورد انتظار پیش رو، مبحث بعدی جلسه بود و استفاده از شرایط مساعد برای تعادل در بازار و واقعی شدن نرخ ارز مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
رئیس جمهور با تکیه بر شکست دشمن در جنگ اقتصادی و اذعان آنان به بی نتیجه بودن سیاست فشار حداکثری اظهار داشت: با شکست دشمن در جنگ اقتصادی و نزدیک شدن به آستانه رفع تحریم ها با عنایت به مذاکرات اخیر، میتوان امیدوار بود که اقتصاد کشور به مسیر تعادل و شکوفایی سالهای 93 تا 96 بازگردد.
دکتر روحانی ضمن اشاره به سواستفاده عده ای در داخل و خارج از تحریم ها، عنوان کرد: این عده برای ممانعت از کاهش احتمالی نرخ ارز، کماکان به دنبال ایجاد مانع در مقابل گشایش های احتمالی و ایجاد هراس و ناامیدی در بین جامعه و مردم بخصوص فعالان اقتصادی هستند ولی یکی از اهداف مهم دولت و بانک مرکزی، تعادل قیمت ارز، بالابردن ارزش پول ملی و شرایط مناسب قیمت کالا است.
رئیس جمهور خاطرنشان کرد: بدون تردید با حفظ انسجام و هماهنگی در کشور می توانیم در هفته های آتی شاهد گشایش های امیدبخش باشیم.1400/02/12
22:52:48
5.0 / 5
332
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
کادایف kadaif

کادایف kadaif