کادایف
یك مسئول در علوم پزشكی شیراز:

عوارض واكسن كرونا را سریعا اطلاع دهید

عوارض واكسن كرونا را سریعا اطلاع دهید

کادایف: فارس معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز به کسانی که واکسن کرونا را دریافت کرده اند، اکیدا سفارش کرد که در صورت مواجهه با عوارض جدی بعد از تزریق واکسن، حتما مراتب را طی تماس با شماره تلفن 1819، به سیستم سلامت اطلاع دهند.


عبدالرسول همتی یکشنبه ۲۶ اردیبهشت در سیصد و بیست و سومین نشست ستاد دانشگاهی مدیریت بیماری کووید۱۹ با اشاره به دستاوردهای مطلوب مرکز پایش مراقبت های درمانی دانشگاه(۱۸۱۹)، اظهار داشت: با تمهیدات انجام شده در مرکز پایش مراقبت های درمانی دانشگاه، مردم استان فارس بعد از دریافت واکسن مقابل کووید۱۹، در صورت بروز عوارض جدی، می توانند با سامانه ۱۸۱۹ تماس بگیرند تا خدمات مشاوره و در صورت نیاز پروسه ارجاع برای درمان آنان ارائه شود.
این مقام مسئول اشاره کرد: مرکز پایش مراقبت های درمانی دانشگاه، بصورت شبانه روزی فعال است و نقش موثری در تسریع ارائه خدمات باکیفیت به بیماران دارد.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به چرخش ویروس منحوس کرونا در سطح جامعه، اشاره کرد: نباید در رعایت پروتکلهای بهداشتی سهل انگاری کرد، برای اینکه خاصیت این بیماری، چرخش و انتقال سریع است و هرگونه بی توجهی، سهل انگاری و رعایت نکردن پروتکلهای بهداشتی، زمینه ساز موج های جدید ویروس کرونا است.
همتی در این جلسه وضعیت آمار مبتلایان به کروناویروس و جانباختگان این بیماری در شیراز و استان، روند انجام تست های pcr در مراکز ۱۶ ساعته، فعالیت آزمایشگاه های تشخیصی کووید۱۹، همین طور اقدامات کارگروه های مختلف ستاد دانشگاهی مدیریت بیماری کووید۱۹ را ارزیابی کرد.
منبع:

1400/02/26
15:26:23
5.0 / 5
366
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , پزشك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
کادایف kadaif

کادایف kadaif