کادایف
مالكی:

كمبود اكسیژن و پزشك بزرگترین مشكل فعلی استان سیستان و بلوچستان است

كمبود اكسیژن و پزشك بزرگترین مشكل فعلی استان سیستان و بلوچستان است

کادایف: نماینده زاهدان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت که هم اکنون بزرگترین مشکل سیستان و بلوچستان کمبود اکسیژن، پزشک و واکسن است که باید در این استان واکسن بدون در نظر گرفتن گروه های سنی زده شود.


فداحسین مالکی در گفت و گو با ایسنا، در توضیح آخرین وضعیت استان سیستان و بلوچستان از نظر شیوع سویه دلتای ویروس کرونا اظهار داشت: بتازگی مسئولی از وزارت بهداشت در اردبیل اظهارات غیرکارشناسی مطرح نمود، در خصوص اینکه در استان سیستان و بلوچستان خبری نیست و ۵۰۰ تخت خالی وجود دارد و حتی بر اساس گزارش ارائه شده به او یک نفر بیشتر فوت نکرده است. این اظهارات موج نگرانی را بین مردم ایجاد کرد و نوعی توهین به شعور مردم بود.
وی توضیح داد: ما در جلسه ای با حضور معاون وزیر کشور، رییس دانشگاه علوم پزشکی و استاندار آمار بیان شده از طرف وزیر کشور در همان روز را بررسی کردیم. در آن روز ۳۲ نفر فوت شده بودند و مشخص نیست برچه اساسی می گویند فقط یک نفر فوتی داشته آن هم پیرمردی که مریض بوده است.
این عضو مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان افزود: می گویند که در زاهدان و استان سیستان و بلوچستان تخت خالی وجود دارد که این هم دروغ محض است، ما در همان جلسه این مساله را تاکید کردیم که همه موید وجود مشکل است البته هم اکنون سپاه با چند بیمارستان وارد عمل شده، ۲۰۰ کادر پزشکی وارد استان شده و ارتش درحال ساخت بیمارستان است، ستاد اجرائی فرمان حضرت امام هم مقرر است بیمارستان بسازد و تخت خالی در اختیار استان قرار دهند، هلال احمر هم تعهداتی داده که امید می رود کمبود تخت بیمارستانی با کار سپاه و ارتش و ستاد اجرائی برطرف شود.
مالکی افزود: ما از گوینده این سخنان به سبب اظهاراتش شکایت خواهیم کرد، دادستان زاهدان هم اعلام جرم کرده چون همه تلاش می نماییم این وضعیت را کنترل و بیماری را مهار نماییم اما نمکی که بر زخم مردم استان ریختند تنها با پیگیری دستگاه قضایی رفع خواهد شد.
وی درباره ی مشکلات استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: ما کمبود اکسیژن، پزشک و واکسن داریم واکسن معضل جدی است که باید هرچه سریع تر اقداماتی برای آن صورت گیرد بدان معنا که واکسن به همه مردم بدون در نظر گرفتن گروه های سنی تزریق شود. اساسا با کنترل سیستان و بلوچستان می توان از سرایت ویروس به سایر استانها جلوگیری کرد.
نماینده زاهدان در مجلس شورای اسلامی درباره میزان رعایت پروتکلهای بهداشتی و استفاده از ماسک در استان سیستان و بلوچستان اظهار نمود: اغلب مردم پروتکل ها را رعایت می کنند اما باتوجه به بافت فرهنگی و اجتماعی مردم باید روی این مساله کار شود، مدیریت استان هم باید مراکز جمعیت را قرنطینه کرده و حتی تعطیلاتی را اعمال کنند تا بتوان به سمتی رفت که این نگرانی رفع گردد.
منبع:

1400/04/21
23:36:02
5.0 / 5
226
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , پزشك , كرونا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
کادایف kadaif

کادایف kadaif