کادایف
رییس مركز طبی كودكان اعلام كرد

ابتلای افزایشی کودکان به کرونای دلتا

ابتلای افزایشی کودکان به کرونای دلتا

به گزارش کادایف رئیس مرکز طبی کودکان وضعیت ابتلای کودکان به کرونای دلتا را تشریح نمود و در عین حال درباره بحث بازگشایی مدارس، اظهار داشت: انتظار است پیش از بازگشایی مدارس با کارشناسان حوزه سلامت کودکان مشورت شود و با نگاه کارشناسانه و تخصصی نحوه بازگشایی، نتایج احتمالی بازگشایی و الزامات بازگشایی مدارس بررسی شود.


دکتر رضا شروین بدو در گفت و گو با ایسنا، درباره وضعیت ابتلای کودکان به کرونا در پیک پنجم، اظهار داشت: وضعیت مبتلاشدن به کووید ۱۹ در کودکان افزایشی است و در مرکز طبی کودکان نیز تعداد بستری زیاد شده است و یکی از بخش های کوووید ۱۹ ما آی سی یوی ما پر شده است. البته کماکان از تمام ظرفیت بیمارستان جهت خدمت رسانی مطلوب استفاده می نماییم.
دلتا؛ سوش غالب در ابتلای کودکان وی با اعلان اینکه سوش غالب هم مانند همه جای شهر سوش دلتا است و در اطفال هم سوش دلتا را می بینیم، اظهار داشت: البته خدا رو شکر فعلا ظرفیت تخت هایمان به شکلی است که اجازه خدمت رسانی را می دهد، اما به هر حال آمار در حوزه ابتلای کودکان به کووید ۱۹ افزایشی است.
بدو افزود: ما هم اکنون در مرکز طبی کودکان یک بخش کامل به کووید ۱۹ اختصاص داده ایم و یک آی سی یوی هشت تخته هم بصورت جداگانه داریم. همین طور دو بخش را هم برای کووید ۱۹ با ظرفیت ۳۰ تخت در نظر گرفتیم. البته بیمارستان ما بعنوان قطب علمی طب اطفال کشور، اقدامات درمانی دیگر غیر از کووید ۱۹ را هم باید انجام دهد. لازم به ذکر است مشکلات اورژانسی کودکان و این نوع اقدامات بصورت مجزا و تفکیک شده، خدمت رسانی می شود.
راه اندازی آزمایشگاه جامع کرونای کودکان در مرکز طبی کودکان وی با اعلان اینکه در مرکز طبی کودکان هم آزمایشگاه جامع کرونای کودکان راه اندازی کردیم، اظهار داشت: بر این اساس سریعا تست را انجام می دهیم و اهتمام می نماییم مشخص نماییم که کودکانی که مراجعه می کنند، کووید دارند یا خیر. بدین سبب باید تعادلی میان مراجعین کووید ۱۹ و غیرکووید ۱۹ ایجاد نماییم.
بدو درباره شدت بیماری کووید-19 در کودکان در واریانت دلتا، اظهار داشت: شدت بیماری در کودکان هنوز هم خیلی بیشتر نشده است، اما میزان سرایت در آنها بسیار بیشتر است. در عین حال در اطفال و کودکانی که بیماری زمینه ای ندارند، تا حالا مرگ و میر چندانی نداشتیم، اما کودکانی که بیماری زمینه ای دارند و به کرونا هم مبتلا می شوند، بیماری شان مشکل تر است.
توصیه به خانواده ها وی خطاب به خانواده ها نیز اظهار داشت: رعایت هرچه بیشتر بهداشت و جدی گرفتن واریانت دلتا و عدم عادی انگاری و پرهیز از هر نوع رفت و آمد غیر ضروری و استفاده مستمر از ماسک با اهمیت ترین مباحثی است که خانواده ها در وضعیت فعلی باید رعایت کننند. در عین حال کودکان هم باید تاجایی که می توانند ماسک بزنند، مگر در هوای آزاد.
بدو در ادامه با اشاره به بحث بازگشایی مدارس، اظهار داشت: انتظار است پیش از بازگشایی مدارس با کارشناسان حوزه سلامت کودکان مشورت شود و جلسات کارشناسی و تخصصی هم اندیشی بصورت مداوم اجرا شود و با نگاه کارشناسانه و تخصصی نحوه بازگشایی، نتایج احتمالی بازگشایی، الزامات بازگشایی مدارس بررسی شود.
منبع:

1400/05/09
21:35:02
5.0 / 5
162
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , تخصص , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
کادایف kadaif

کادایف kadaif