کادایف
رئیس كمیته بهداشت و درمان ستاد مركزی اربعین:

سال جاری در راه راهپیمایی اربعین موکب درمانی نداریم

سال جاری در راه راهپیمایی اربعین موکب درمانی نداریم

به گزارش کادایف رئیس کمیته بهداشت و درمان ستاد مرکزی اربعین حسینی اعلام نمود: با عنایت به محدودیت های موجود، سال جاری در راه راهپیمایی اربعین حسینی مراکز پزشکی و درمانی و موکب درمانی دایر نکرده و دو مرکز درمانی در نجف و کربلا توسط مرکز هلال احمر دایر شده است.


به گزارش کادایف به نقل از ایسنا، عرفانی با اشاره به اینکه یکی از شروط الزامی برای حضور زائرین در راهپیمایی اربعین تزریق واکسن کرونا است، اظهار نمود: زائرین این کارت واکسن را در طول سفر همراه خود داشته باشند.
وی تصریح کرد: کسانی که دارای سیستم ایمنی قوی نیستند یا جز سالمندان، زنان باردار، کودکان و کسانی هستند که داروهای خاص مصرف می کنند در مراسم راهپیمایی اربعین حسینی سال جاری شرکت نکنند.
رئیس کمیته بهداشت و درمان ستاد مرکزی اربعین با تکیه بر این که کسانی که دارو مصرف می کنند، مناسب می باشد که این دارو را در طول مسیر راهپیمایی همراه خود داشته باشند و اگر فراموش کردند و یا آنکه داروهای خود گم کردند، حتما به دو مرکز درمانی نجف و کربلا مراجعه نموده و داروهای خویش را دریافت نمایند.
وی با اشاره به اینکه سال جاری در راه راهپیمایی مراکز بهداشتی و درمانی نداریم و با عنایت به محدودیت ها دو مرکز درمانی در نجف و کربلا توسط سازمان هلال احمر دایر شده است، اظهار داشت: البته با توافق صورت گرفته بین وزارت خانه های بهداشت ایران و عراق، زائرانی که با مجوز و بیمه زائر در این راهپیمایی شرکت کرده اند درصورتیکه لازم باشد می توانند به مراکز درمانی عراق رجوع کنند خدمات به آنها عرضه می شود و اگر نیاز باشد آنها به کشور بازگردانده می شوند.
عرفانی که در یک برنامه رادیویی صحبت می کرد، با تکیه بر این که زائرین حتما در طول سفر پروتکلهای بهداشتی را رعایت نمایند، اظهار داشت: زائرین در هنگام بازگشت خویش را قرنطینه کنند و اگر علائمی داشتند، حتما به پزشک رجوع کنند.
وی با اشاره به اینکه انجام تست Pcr در نقاط مرزی مورد توجه قرار گرفته است، اضافه کرد: از زائرین می خواهیم در صورت امکان رفت و برگشت خویش را به صورت هوایی انجام دهند و اگر الزامی وجود دارد از مرز زمینی برگردند چون که در مرز زمینی امکان مواجهه ی افراد با یکدیگر بیشتر است و احتمال انتقال بیماری هم افزوده می شود.
منبع:

1400/06/26
14:21:59
5.0 / 5
195
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , بیمه , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
کادایف kadaif

کادایف kadaif