کادایف
وضعیت رعایت پروتكل های ضدكرونا در هفته ۱۲۷ همه گیری در ایران؛

استفاده ۲۴ درصدی از ماسک در موج هفتم کرونا!

استفاده ۲۴ درصدی از ماسک در موج هفتم کرونا!

به گزارش کادایف روند رعایت پروتکلهای بهداشتی ضدکرونا در همچنان کاهشی و در حد ۳۴ درصد است؛ درحالی که افزایش بارز بستری و افزایش موارد فوت کرونا در خیلی از استانهای کشور گزارش شده و نگرانی از افزایش جان باختگان این بیماری در کشور وجود دارد.


به گزارش کادایف به نقل از ایسنا، بنا بر اعلام معاونت بهداشت وزارت بهداشت، میزان رعایت پروتکلهای بهداشتی در کشور در هفته منتهی به هشتم مرداد ماه ۱۴۰۱ (از یکم تا هشتم مرداد ماه)، به پایین ترین حد خود یعنی بالغ بر ۳۴.۲۱ درصد رسیده است.


روند رعایت پروتکلهای بهداشتی و مقایسه آن با تعداد موارد مبتلا شدن به بیماری کرونا را از یکم تا هشتم مرداد ماه ۱۴۰۱ می توانید در نمودار زیر مشاهده کنید:


در عین حال میانگین میزان رعایت بهداشت فردی در اماکن عمومی استانهای کشور در بازه زمانی ۲۹ تیر تا ۵ مرداد ماه ۱۴۰۱، بالغ بر ۴۳.۲۸ درصد بوده است. در این شاخص بیشترین میزان رعایت در استان سیستان و بلوچستان با ۵۲.۳۸ درصد و پایین ترین میزان رعایت هم در استان هرمزگان با ۳۰.۹۲ درصد بوده است.


همینطور میانگین رعایت بهداشت فردی در اماکن عمومی کشور از ۲۲ تیر تا ۵ مرداد ماه ۱۴۰۱، بالغ بر ۴۳.۲۸ درصد بوده است که استادیوم ها با ۹۳.۶۲ درصد بیشترین میزان رعایت و مراکز ورزشی با ۳۹.۷۲ درصد پایین ترین میزان رعایت را در این شاخص داشته اند.


بنابر اعلام وزارت بهداشت، میانگین استفاده از ماسک در شاغلین و خدمت گیرندگان به تفکیک اماکن عمومی استانهای کشور از ۲۹ تیر تا ۵ مرداد ماه بالغ بر ۲۴.۲۶ درصد بوده است که بیشترین میزان رعایت در استان البرز با ۳۹.۵۵ درصد و پایین ترین میزان رعایت در ارتباط با خراسان شمالی ۱۴.۳۷ درصد بوده است.


همینطور میانگین استفاده از ماسک در شاغلین و خدمت گیرندگان به تفکیک اماکن عمومی کشور هم از ۲۲ تیر تا ۲ مرداد ماه ۱۴۰۱ بالغ بر ۲۴.۲۶ درصد بوده است که بیشترین میزان استفاده از ماسک در اماکن عمومی در ارتباط با مدارس با ۷۵.۷۷ درصد و پایین ترین میزان استفاده از ماسک در ارتباط با مراکز تفریحی با ۱۶.۱۱ درصد است.


میانگین درصد رعایت پروتکل فاصله گذاری در اماکن عمومی استانهای کشور هم از ۲۹ تیر تا ۵ مرداد ماه ۱۴۰۱، ۳۱.۸۵ درصد بوده است که بیشترین میزان رعایت در ارتباط با استان کرمانشاه با ۴۳.۳۸ درصد و پایین ترین میزان رعایت در ارتباط با همدان با ۱۸.۰۸ درصد بوده است.


همینطور میانگین درصد رعایت پروتکل فاصله گذاری در اماکن عمومی کشور از ۲۲ تیر تا ۵ مرداد ماه ۱۴۰۱، ۳۱.۸۵ درصد بوده که دانشگاه ها با ۷۶.۵۶ درصد بیشترین درصد رعایت و استخرهای شنا و مراکز تفریحی آبی با ۲۴.۸۴ درصد پایین ترین میزان رعایت پروتکل فاصله گذاری را داشته اند.


میانگین رعایت تهویه مناسب در اماکن عمومی استانهای کشور از ۲۹ تیر تا ۵ مرداد ماه ۱۴۰۱، ۴۳.۹۵ درصد بوده است. در عین حال بیشترین میزان رعایت در ارتباط با استان کرمانشاه با ۵۴.۲۹ درصد و پایین ترین میزان رعایت در ارتباط با هرمزگان با ۲۵.۵۴ درصد بوده است.


همینطور میانگین رعایت تهویه مناسب در اماکن عمومی کشور از ۲۲ تیر تا ۵ مرداد ماه ۱۴۰۱، ۴۳.۹۵ درصد بوده است. فرودگاه ها با ۹۴.۰۳ درصد رعایت تهویه مناسب در بالاترین سطح رعایت و مراکز ورزشی با ۴۰.۳۴ درصد در قعر رعایت این پروتکل ها قرار دارند.


در عین حال طبق اعلام معاونت بهداشت وزارت بهداشت، بر مبنای اقدامات ناشی از تشدید بازرسی ها از تاریخ ۲۹ تیر تا ۵ مرداد ماه ۱۴۰۱، از تعداد ۳۵۷۷۸۰۷ مرکز تهیه، توزیع و عرضه و فروش مواد غذایی، اماکن عمومی و واحدهای کارگاهی تحت پوشش، بالغ بر ۱۷۷۲۵۲ مورد بازرسی انجام شده است.


همینطور طی این مدت تعداد ۳۲۹۴۹ مرکز از مراکز تهیه، توزیع، عرضه و فروش مواد غذایی، اماکن عمومی و واحدهای کارگاهی اخطار گرفته و به مراجع قضایی معرفی شده اند و ۷۲۴ مورد از این مراکز هم پلمب شده اند.

1401/05/10
09:09:08
5.0 / 5
203
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , غذا , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
کادایف kadaif

کادایف kadaif