کادایف
محققان هشدار می دهند؛

گوشت قرمز ریسک بیماری قلبی را بیشتر می کند

گوشت قرمز ریسک بیماری قلبی را بیشتر می کند

به گزارش کادایف تحقیقات جدید نشان میدهد که مصرف روزانه یک همبرگر امکان دارد خطر مبتلا شدن به بیماری قلبی را افزایش دهد، اما نه لزوماً به دلایلی که مردم اغلب فکر می کنند.به گزارش کادایف به نقل از مهر به نقل از هلث دی نیوز، مطالعه حدود ۴۰۰۰ فرد مسن نشان داد افرادی که گوشت قرمز زیادی می خوردند در معرض خطر بیماری قلبی و سکته بودند.
اما هیچ مدرکی وجود نداشت که این ارتباط به خاطر افزایش سطح کلسترول "بد" خون است.
در عوض، پژوهشگران این خطر را تا حدی در مواد خاصی که توسط میکروبیوم روده تولید می شود ردیابی کردند. وقتی این باکتری ها گوشت قرمز را هضم می کنند، ماده شیمیایی به نام TMAO تولید می کنند که می تواند التهاب و لخته شدن خون را تحریک کند.
به گفته کارشناسان، برای یک فرد معمولی، این یافته یک پیام آشنا به همراه دارد: مصرف گوشت قرمز خودرا محدود کنید.
به گفته پژوهشگران، این یافته ها به این معنا نیست که کلسترول خون اهمیتی ندارد. اما کلسترول خون ارتباط بین گوشت قرمز و بیماری قلبی را توضیح نمی دهد.
در عوض، این مطالعه «موضوع قوی تری» ارائه می کند که باکتری های روده و TMAO ممکنست یکی از مسیرهایی باشند که بوسیله آن گوشت قرمز منجر به بیماری قلبی و سکته می شود.
«منگ وانگ»، عضو تیم تحقیق از دانشگاه تافتس در بوستون، اظهار داشت: «وقتی صحبت از گوشت قرمز و سلامتی به میان می آید، بیشتر تحقیقات بر روی چربی اشباع شده و اثرات آن بر کلسترول خون متمرکز شده است.»
اما در صورتیکه چربی اشباع شده می تواند کلسترول بد LDL را افزایش دهد، اختلاف نظر وجود دارد که آیا مقادیری که مردم به طور معمول مصرف می کنند در نهایت بر خطر بیماری قلبی آنها تأثیر می گذارد یا خیر.
وانگ اظهار داشت: «یافته های جدید از نگاهی فراتر از چربی های اشباع شده نیز پشتیبانی می کند: گوشت قرمز ممکنست بوسیله مکانیسم های دیگر بیماری قلبی را بوجود آورد.»
به طور کلی، تیم وانگ دریافتند هرچه مردم گوشت قرمز بیشتری مصرف کنند، خطر حمله قلبی یا سکته مغزی در آنها بیشتر می شود.
به طور متوسط، این خطر با هر وعده مصرف روزانه گوشت قرمز ۲۲ درصد افزایش می یابد.
هنگامی که پژوهشگران به دنبال توضیحات بالقوه بودند، دریافتند که قند خون بالاتر نیز تا حدی موجب ارتباط بین گوشت قرمز و ناراحتی قلبی می شود.
دلیل این مساله معین نمی باشد، اما پژوهشگران حدس می زنند که آهن موجود در گوشت قرمز ممکنست یکی از دلیلهای آن باشد. مصرف زیاد آهن با افزایش ریسک ابتلاء به دیابت مرتبط می باشد.
توضیح دیگری نیز وجود دارد: سه ماده شیمیایی تولید شده توسط باکتری های روده حدود ۱۰ درصد از ارتباط بین گوشت قرمز و بیماریهای قلبی عروقی را می سازند.
این مواد شیمیایی شامل TMAO و دو پیش ساز برای آن بود که همگی با تجزیه باکتری های روده ال کارنیتین، یک ماده مغذی فراوان در گوشت قرمز، تولید می شوند.
تحقیقات قبلی نشان داده است که TMAO می تواند التهاب عروق خونی و لخته شدن خون را افزایش دهد.منبع:

1401/05/19
11:08:53
5.0 / 5
202
تگهای خبر: بیماری , تولید , سلامت , قند خون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
کادایف kadaif

کادایف kadaif