کادایف

سفارش WHO برای پیش گیری از مبتلاشدن به آبله میمونی

سفارش WHO برای پیش گیری از مبتلاشدن به آبله میمونی

کادایف: ضدعفونی کننده های دست سفارش شده توسط سازمان جهانی بهداشت (WHO) ویروس آبله میمونی را غیرفعال می کkند.


به گزارش کادایف به نقل از ایسنا، مردم خیلی از کشورها در حالی به آبله میمونی مبتلا میشوند که ممکنست به مناطق شیوع این ویروس سفر نکرده باشند. بنا بر این سازمان جهانی بهداشت آبله میمونی را به عنوان یک وضعیت اضطرار بهداشت عمومی در سطح جهان معرفی نمود.
تعدادی از محققان آلمانی این مساله را بررسی کردند که آیا می توان ویروس آبله میمونی را با دو ماده ضدعفونی کننده سفارش شده توسط سازمان جهانی بهداشت غیرفعال کرد یا خیر. آنان دریافتند که هر دو ماده ضدعفونی کننده بطور موثر ویروس را در مدت ۳۰ ثانیه غیرفعال می کند.
ویروس های آبله نه فقط بوسیله تماس مستقیم با ترشحات بدن بلکه بوسیله دست های آلوده نیز قابل انتقال است.
دکتر "تونی مایستر"، نویسنده اصلی این گزارش اظهار داشت: بدین سبب برای جلوگیری از مبتلاشدن به آبله میمونی رعایت بهداشت دست ها لازم است.
پژوهشگران جهت بررسی اثربخشی ضدعفونی کننده های سفارش شده توسط این سازمان، ویروس ها را با یکی از فرمول های سفارش شده این سازمان و همین طور با اجزای اصلی آنها یعنی اتانول و ایزوپروپانول بصورت جداگانه در تماس قرار دادند. بررسی ها نشان داد که هر دو ضد عفونی کننده به اندازه کافی در غیر فعال شدن ویروس موثر هستند.
به گزارش مدیکال اکسپرس، پژوهشگران تاکید کردند: از آنجاییکه بیشتر ضدعفونی کننده های تجاری حاوی اتانول یا ایزوپروپانول هستند، ویروس را غیرفعال می کنند اما عامل مهم غلظت مواد است که می توان از روی بسته بندی آنرا خواند. ضدعفونی کننده های حاوی مقادیر ۴۰ تا ۶۰ درصد اتانول یا ۴۰ درصد ایزوپروپانول یا بیشتر در مقابل آبله میمونی مؤثر هستند.
منبع:

1401/09/03
17:00:39
5.0 / 5
238
تگهای خبر: بهداشت , سفارش , سفر , گز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
کادایف kadaif

کادایف kadaif