کادایف
یافته محققان یونانی؛

خوردن ۱ تا ۳ تخم مرغ در هفته به صیانت از قلب کمک می کند

خوردن ۱ تا ۳ تخم مرغ در هفته به صیانت از قلب کمک می کند

کادایف: نتایج یک پژوهش نشان داد که میان خوردن یک تا سه تخم مرغ در هفته و کاهش خطر مبتلاشدن به بیماریهای قلبی عروقی بطور قابل توجهی ارتباط وجود دارد.به گزارش کادایف به نقل از مهر به نقل از مدیکال نیوز، یک مطالعه جدید نشان داده است که خوردن یک تا سه تخم مرغ در هفته می تواند خطر ابتلاء به بیماریهای قلبی عروقی را تا بیش از نصف کم کند.
مطالعه ای که اخیراً انتشار یافته است، چگونگی تأثیر مصرف تخم مرغ بر سلامت قلب را مورد بررسی قرار داده است و نویسندگان مقاله یافته های قابل توجهی را گزارش کرده اند.
این مطالعه نشان داده است که خوردن یک تا سه تخم مرغ در هفته با کاهش ۶۰ درصدی خطر ابتلاء به بیماریهای قلبی عروقی مرتبط می باشد.
در واقع، این مطالعه نشان داد که خطر ابتلاء به بیماریهای قلبی عروقی حتی ۷۵ درصد برای افرادی که ۴ تا ۷ تخم مرغ در هفته می خورند، کمتر است.
محققان به این نتیجه رسیدند که مصرف تخم مرغ زمانی که در رژیم غذایی سالم با مصرف کم اسیدهای چرب اشباع قرار می گیرد، ممکنست نقش محافظتی در مقابل بیماریهای قلبی عروقی داشته باشد.
تخم مرغ مواد مغذی با کیفیتی مانند پروتئین ها، مواد معدنی، ویتامین های محلول در چربی، آهن و کاروتنوئیدها را تامین می کند. همین طور حاوی سطوح بالایی از اسیدهای چرب اشباع شده و مقادیر قابل توجهی کلسترول است که برای قلب مضر هستند.
در نتیجه تشخیص این که تخم مرغ برای قلب مفیدست یا مضر دشوار است.
مطالعه جدید مردان و زنان سالمی را که در منطقه آتن یونان زندگی می کنند، در مورد عادت های مصرف تخم مرغ مورد بررسی قرار داد.
به گفته پژوهشگران، تخم مرغ منبع غنی ویتامین B۲، B۱۲ و سلنیوم است که محافظ قلب هستند. ویتامین B۲ و B۱۲ موجود در تخم مرغ می تواند به نرمال سازی سطوح هموسیستئین کمک نماید که در صورت افزایش، ممکنست موجب ایجاد پلاک های شریانی شود. همین طور سلنیوم تخم مرغ به مبارزه با استرس اکسایشی که یکی از اجزای اصلی بیماری قلبی است، کمک می نماید.
خبرگزاری مهر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

1401/12/20
12:40:25
5.0 / 5
128
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
کادایف kadaif

کادایف kadaif