کادایف
رییس سازمان حفاظت محیط زیست تاكید كرد

لزوم همکاری برای مقابله با گرد و غبار و کاهش معضلات زیست محیطی دریای خزر

لزوم همکاری برای مقابله با گرد و غبار و کاهش معضلات زیست محیطی دریای خزر

کادایف: رئیس سازمان حفاظت محیط زیست دردیدار با وزرای محیط زیست قطر و قزاقستان بر ادامه همکاری در حوزه اجلاس گرد و غبار و ادامه همکاری برای اجرای مفاد کنوانسیون تهران تاکید نمود.به گزارش کادایف به نقل از ایسنا علی سلاجقه در حاشیه مجمع توسعه سبز سازمان همکاریهای شانگهای در دیدار با عبدالله بن عبدالعزیز بن ترکی السبیعی - وزیر محیط زیست و تغییرات اقلیمی قطر- بر ادامه همکاری در حوزه اجلاس گرد و غبار اصرار کرد و اضافه کرد: انتقال تجربه درباب پایش خلیج فارس و دریای عمان یکی از اهدافی است که ما دنبال می نماییم و این تنها با همکاری کشورهای منطقه امکان پذیر است.

معاون رئیس جمهور ایجاد مرکز منطقه ای در جزیره هرمز را بسیار مهم ارزیابی کرد و اظهار داشت: تقویت کنوانسیون راپمی با همکاری کشورهای حوزه خلیج فارس می تواند در بهبود شرایط محیط زیست خلیج فارس و دریای عمان موثر باشد.

سلاجقه همین طور در دیدار با یرلان نیسانبایف - وزیر محیط زیست قزاقستان - با تأکید بر این که جمهوری اسلامی ایران ارتباط خوبی در تمامی حوزه ها با کشور قزاقستان دارد، اضافه کرد: انتظار داریم روابط ما با قزاقستان خصوصاً در عرصه محیط بیش از پیش گسترش پیدا کند.

وی ضمن دعوت از وزیر محیط زیست قزاقستان برای حضور در نشست کنوانسیون تهران در آبان ماه اظهارکرد: ما برای اجرائی شدن کنوانسیون تهران نیازمند همکاری تمامی کشورهای عضو خصوصاً کشور قزاقستان هستیم.

معاون رئیس جمهور اشاره کرد: وضعیت نامناسب کمی و کیفی دریای خزر از اهمیت ویژه ای برخوردارست و ما برای حل معضلات زیست محیطی دریای خزر از ظرفیتهای علمی و فناورانه استفاده می نماییم.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به سیاست های تولید انرژی سبز در دولت سیزدهم اظهار داشت: هدفگذاری ما در دولت شهید رییسی تولید ۱۰ هزار مگاواتی برق از انرژی های پاک بود و دراین زمینه اقدامات بسیاری نیز انجام گرفت.

سلاجقه در ادامه اظهار داشت: تبادل کارشناس، دانشجو و استاد بین دو کشور برای اجرائی شدن توافقات از اهمیت ویژه ای برخوردارست و ما از این مساله استقبال می نماییم.

یرلان نیسانبایف - وزیر محیط زیست و منابع طبیعی قزاقستان - نیز در این جلسه ضمن تسلیت و ابراز همدردی بابت حادثه تاسف بار سقوط هواپیمای رئیس جمهور شهید و تبریک انتخاب رئیس جمهور جدید، اظهارکرد: ایران و قزاقستان مسائل مشترک بسیاری دارند که می توان در مورد آنها بحث، مذاکره و همکاری داشت.

به گزارش روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست، وی با اشاره به دو مساله مهم تغییرات اقلیمی و گرمایش جهانی اشاره کرد: این دو مساله نیازمند اقدام مشترک هستند و ما حاضریم در مورد این مسائل با جمهوری اسلامی ایران تبادل تجربه داشته باشیم.

منبع:

1403/04/19
15:26:03
5.0 / 5
56
تگهای خبر: تولید , گز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
کادایف kadaif

کادایف kadaif