کادایف

طرح جامع سلامت استان اردبیل در حال تدوین است

طرح جامع سلامت استان اردبیل در حال تدوین است

كادایف: اردبیل - رئیس كارگروه سلامت و امنیت غذایی استان اردبیل اظهار داشت: سند طرح جامع سلامت در این استان در حال تدوین است و تا آخر سال جاری به اتمام می رسد.


به گزارش كادایف به نقل از ایرنا، مهدی جهانگیر روز دوشنبه در جلسه كارگروه اجتماعی و فرهنگی اردبیل اضافه كرد: با اجرای این طرح دستگاه های اجرایی همكاری و هماهنگی بیشتری در تامین سلامت غذایی مردم و جلوگیری از بیماری ها خواهند داشت.
وی بیان كرد: هر سال تفاهم نامه ای بین دستگاه های اجرایی، دانشگاه علوم پزشكی و استانداری اردبیل منعقد می گردد و دبیرخانه كارگروه سلامت غذایی هم روند اجرایی و نحوه مشاركت دستگاه های اجرایی را بررسی می كند كه تا چه حد توانسته اند در پیشبرد برنامه های مربوط به سلامت موثر واقع شوند.
وی با اشاره به افزایش مرگ و میر ناشی از بیماری های غیر واگیر اضافه كرد: در گذشته دانشگاه علوم پزشكی اردبیل بدنبال مهار بیماری های واگیر بود ولی امروزه بدنبال پیشگیری از بیماری های سرطان و بیماری های قلبی و عروقی است تا این بیماری ها به حداقل برسد.
وی افزایش بیماری های سرطان در استان اردبیل را نگران كننده دانست و اضافه كرد: هر چند آمار این استان در بیماری های سرطان رو به افزایش است ولی میزان مرگ و میر بیشتر مربوط به بیماری های قلبی و عروقی است.
رئیس دبیرخانه كارگروه سلامت و امنیت غذایی استان اردبیل اظهار داشت: با اصلاح و بهبودی تغذیه می توان جلوی افزایش بیماری های قلبی و عروقی و سرطان را گرفت.
شفیع شفیعی، مدیركل اموراجتماعی استانداری اردبیل هم در این جلسه اظهار داشت: چهار صدمه مهم در این استان شناسایی شده كه ضروری می باشد برای پیشگیری از این صدمه ها دستگاه های اجرایی اهتمام جدی داشته باشند.
وی اضافه كرد: اعتیاد، طلاق، حاشیه نشینی و مفاسد اخلاقی چهار صدمه مهم در استان هستند كه وزارت كشور برای كاهش صدمه اعتیاد تفاهم نامه ای با ستاد مبارزه با مواد مخدر انجام داده و برنامه هایی هم در كاهش صدمه اعتیاد در دست اجرا است.
وی بیان كرد: همه دستگاه های اجرایی استان موظف می باشند در كاهش صدمه های اجتماعی همكاری بهتری داشته باشند.
در این نشست درباره كاهش صدمه های اجتماعی و چگونگی همكاری دستگاه های اجرایی در طرح جامع سلامت تبادل نظر شد.
7110/ 1257


1396/11/30
14:09:47
5.0 / 5
1805
تگهای خبر: بیماری , پزشك , سلامت , غذا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
کادایف kadaif

کادایف kadaif