کادایف
، حمایت از كالای ایرانی،

همتی: بدهی های شركت های تجهیزات پزشكی زودتر پرداخت شود

همتی: بدهی های شركت های تجهیزات پزشكی زودتر پرداخت شود

كادایف: سخنگوی كمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاكید بر ضرورت توجه به تولیدات داخلی در عرصه تجهیزات پزشكی و جلوگیری از واردات بی رویه ابراز امیدواری كرد كه امسال بدهی های شركت های تجهیزات پزشكی زودتر پرداخت شود.


احمد همتی در گفت وگو با ایسنا، اظهار نمود: متاسفانه تابحال روند پرداخت بدهی شركت های تولید كننده تجهیزات پزشكی و وارد كنندگان دارای مجوز با دو سال تاخیر بوده كه این روند قدرت رقابت با محصولات و تولیدكنندگان دنیا را ضعیف می كند.

وی اضافه كرد: البته تاخیر در پرداخت بدهی ها اجتناب ناپذیر بود؛ چون بیمارستان ها پولی نداشتند كه به شركت ها بدهند و معتقد بودند كه دولت باید پول شركت ها را بدهد. بیمه ها هم همین وضعیت را داشتند كه این روند سبب تاخیر در پرداخت بدهی شركت های تجهیزات پزشكی شد.

سخنگوی كمیسیون بهداشت و درمان مجلس ابراز امیدواری كرد كه در سال جدید با بودجه های تخصیص یافته جلوی واردات بی رویه تجهیزات پزشكی گرفته شده و تنها شركت های دارای مجوز اقدام به واردات كنند، همینطور به فكر تولید داخل در این عرصه باشیم و هرچه زودتر بدهی شركت ها پرداخت شود.

همتی واردات بعضی از محصولات تجهیزات پزشكی را ضروری دانست و توضیح داد: واردات در حد 5 تا 10 درصد سبب تولید یك نوع رقابت در این عرصه می گردد بنابراین نباید به معنای تضعیف تولید داخل تعبیر كرد. ما معتقدیم كه این واردات باید كنترل شده و معقول باشد تا بتواند رقابتی در حوزه تولید تولید كند.


1397/01/04
21:53:28
5.0 / 5
1759
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
کادایف kadaif

کادایف kadaif