کادایف

85 مادر آبستن سنندجی هدایای بنیاد علوی دریافت نمودند

85 مادر آبستن سنندجی هدایای بنیاد علوی دریافت نمودند

كادایف: سنندج - كارشناس تغذیه مركز بهداشت سنندج اظهار داشت: 85 مادر آبستن روستایی در این شهرستان كه مشكلات تغذیه ای داشتند از هدایای بنیاد علوی برخوردار شدند.


طاهره نعمتی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تصریح كرد: این هدایا شامل سبد غذایی است كه به منظور سلامت تغذیه ای زنان آبستن و بعنوان هدیه رهبر معظم انقلاب از جانب بنیاد علوی بین زنان آبستن روستایی این شهرستان توزیع شده است.
وی افزود: این سبدها شامل 14 قلم مواد غذایی همچون مواد پروتئنی، برنج، مرغ، گوشت، ماكارونی، عسل، خرما، شكر، تن ماهی، حبوبات (نخود، عدس، لپه و لوبیا) و روغن مایع است.
نعمتی اضافه كرد: جامعه هدف در این طرح زنان حاملگی روستایی هستند كه از نظر كمی وزن و وضعیت اقتصادی نیازمند بوده و در طول دوران حاملگی الگوی وزنی نامناسب، كم خونی و حاملگی 2 یا سه قلویی داشته باشند.
وی با اشاره به اینكه اطلاعات خانوارهای روستایی در خانه های بهداشت روستایی ثبت می شود، اظهار داشت: این مادران توسط بهورزان شاغل در خانه های بهداشت شناسایی شده و به بنیاد علوی معرفی می گردند و این بنیاد هر 2 ماه یك بار سبدهای غذایی را در میان آنها توزیع می نماید.
نعمتی خاطرنشان كرد: این مادران آبستن تا 6 ماه پس از زایمان هم این هدایا را دریافت می كنند و با خروج مادری از لیست دریافت هدایاف مادر دیگری جایگزین آن می گردد.
** 358 كودك سنندجی بن كمك تغذیه ای دریافت كردند
كارشناس تغذیه مركز بهداشت سنندج اظهار داشت: این كودكان كه در خانواده های با فقر غذایی قرار داشته و با مشكل تغذیه ای، كم خونی و عدم رشد وزنی نرمال مواجهند، بن های خرید را از جانب كمیته امداد امام خمینی (ره) دریافت می كنند.
وی تصریح كرد: این كودكان كه از 6 ماه تا پنج سال سن دارند در پایش های مراقبین سلامت در مناطق شهری و بهورزان در مناطق روستایی شناسایی شده و با تشكیل پرونده به این نهاد معرفی می گردد.
نعمتی تصریح كرد: بن های خرید این طرح تنها در فروشگاه های خاص دارای اعتبار بوده و ویژه خرید مواد پروتئنی همچون تن ماهی، گوشت، روغن، ماكارونی است.
وی اضافه كرد: با رسیدن این كودكان به سن پنج سالگی و یا بهبودی، كودكان دیگری شناسایی و جایگزین می گردد.
شهرستان سنندج دارای 501 هزار نفر جمعیت است كه 414 هزار نفر در مناطق شهری و 87 هزار نفر در مناطق روستایی این شهرستان زندگی می كنند.
3020/9102


1397/03/09
18:19:10
5.0 / 5
2013
تگهای خبر: بهداشت , سلامت , غذا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
کادایف kadaif

کادایف kadaif