کادایف

كاروان سلامت ومعیشت هلال گیلان به سیستان و بلوچستان اعزام شد

كاروان سلامت ومعیشت هلال گیلان به سیستان و بلوچستان اعزام شد

كادایف: رشت- مدیرعامل هلال احمر استان گیلان اظهار داشت: نخستین كاروان سلامت و معیشت این جمعیت به سیستان و بلوچستان اعزام شده است.


مهدی ولی پور روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تصریح كرد: نخستین كاروان سلامت و معیشت جمعیت هلال احمر استان گیلان با یك دستگاه تریلی و كامیون شامل آب معدنی، مواد غذایی و كنسروی و دارو به همراه 20 نفر از داوطلبان و كاركنان هلال احمر به منظور ارائه خدمات دارویی و درمانی و اهدای كمك های مردمی به استان سیستان و بلوچستان اعزام شدند.
وی تصریح كرد: این كمك ها شامل 21 هزار و 600 بسته آب معدنی و بیش از 10 هزار بسته داروی ضروری از قبیل داروهای پوستی، گوارشی، چشمی، بهداشتی و یك كامیون برنج، روغن، حبوبات و كنسرو است.
وی تصریح كرد: توجه به ضرورت كمك رسانی به مردم تحت تاثیر خشكسالی های اخیر كشور كاروان سلامت و معیشت هلال احمر استان گیلان همگام با سایر استان ها با اعزام 20 نفر پزشك متخصص و عمومی، ماما، پیراپزشك، امدادگر و نیرو به منظور كمك به درمان مردم صدمه دیده منطقه به مدت یك هفته در این استان مستقر می شوند.
ولی پور بیان داشت: جمعیت هلال احمر استان گیلان از چهاردهم تا هفدهم ماه جاری ضمن استقرار در یكی از مناطق محروم چابهار به مردم صدمه دیده خدمات بهداشتی و پزشكی ارائه می دهد.
اعضای جوان هلال احمر گیلان همینطور در اردوهای نشاط و امید، موفق به كسب مقام اول تیمی در بخش كانونهای دانشجویی و مقام دوم تیمی در بخش كانون جوانان شدند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان در این باره به خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: در هر مرحله از این اردوها، 16 عضو فعال هلال احمر گیلان حضور داشتند كه اعضای جوان و دانشجویی هلال احمر استان موفق به كسب مقام های اول در كانون دانشجویی و دوم در كانون جوانان شدند.
مهدی ولی پور اضافه كرد: اردوهای نشاط و امید ویژه دختران از اول تا دهم مرداد ماه در اردوگاه مهر بندر انزلی برگزار گردید كه در هر مرحله 392 عضو فعال كانون های دانشجویی و جوان از سراسر كشور حضور داشتند.
وی تصریح كرد: تولید نشاط و تقدیر از اعضای فعال طرح های سازمان جوانان از قبیل طرح پیمان، ایمنی و سلامت نوروزی و اعضای فعال در زلزله كرمانشاه از اهداف برگزاری این اردوها است.
وی تصریح كرد: اردوهای نشاط و امید پسران كانون های دانشجویی و جوان كشور هم از دوازدهم ماه جاری برگزار می گردد.
بر اساس آخرین آمار جمعیت هلال احمر گیلان دارای بیش از هفت هزار داوطلب و عضو است كه در چهار گروه هدایت، حمایت، مشاركت و مهارت با هلال احمر همكاری می كنند.
7286 /6030


1397/05/11
17:28:45
5.0 / 5
1739
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , خدمات , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
کادایف kadaif

کادایف kadaif