کادایف

نیرو و تجهیزات بهداشت ودرمان درمناطق پر دسترس متمركز می گردد

نیرو و تجهیزات بهداشت ودرمان درمناطق پر دسترس متمركز می گردد

كادایف: بوشهر- معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی اظهار داشت: تجمیع و تمركز نیروی انسانی و تجهیزات این بخش در مكان های مناسب و قابل دسترس برای عموم مردم سیاست این وازرتخانه است.


به گزارش كادایف به نقل از ایرنا، دكتر قاسم جان بابایی روز چهارشنبه در جلسه شورای سلامت شهرستان كنگان استان بوشهر اضافه كرد: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی تلاش می كند برای سهولت در عرضه خدمات و دسترسی اكثریت مردم، نیروی انسانی و امكانات و تجهیزات درمانی را در مكان هایی كه امكان خدمات دهی بیشتر داشته باشد، مستقر كند.
وی بیان كرد: امكانات و منابع در حوزه درمانی باید در جاهایی كه بیشترین كاربرد برای حل مشكلات عموم مردم را داشته باشد، مستقر شود و سرمایه گذاری بی مورد در جاهایی كه فقط مقاصد سیاسی دارد، خیانت است.
جان بابایی اظهار داشت: با عنایت به اینكه بیمارستان امام خمینی (ره) شهرستان كنگان قطب درمان جنوب استان بوشهر و محل رجوع بیمارانی از برخی شهرستان های استان فارس و هرمزگان است باید منابع برای عرضه خدمات بهتر در این مركز مستقر شود.
معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی با اشاره به موقعیت خاص استان بوشهر و شهرستان كنگان بر لزوم تقویت اورژانس های جاده ای و بین شهری برای تسریع در انتقال بیماران به مراكز درمانی تصریح كرد.
جان بابایی با اشاره به خدمات دولت در حوزه بهداشت و درمان و اجرای طرح تحول نظام سلامت بیان كرد: اجرای طرح تحول نظام سلامت در دولت یازدهم و ادامه آن در دولت دوازدهم نقطه عطفی در تاریخ درمان كشور است كه قابل مقایسه با گذشته نیست.
وی اظهار داشت: هم اكنون در استان بوشهر یك بیمارستان و 60 مركز بهداشتی آماده افتتاح است.
معاون وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشكی با اشاره به گستره پارس جنوبی و نیروگاه اتمی در استان بوشهر اظهار داشت: مشكلات حوزه درمان این مناطق با استفاده از تعامل با وزارتخانه های نفت و سازمان تامین اجتماعی و انرژی اتمی پیگیری می گردد.
امام جمعه كنگان اظهار داشت: توسعه كمی و كیفی بیمارستان امام خمینی (ره) بدلیل رجوع بیماران از ده ها شهر و روستای استان و استان های همجوار ضروری می باشد.
حجت الاسلام محمود محمودی اضافه كرد: یكی از دغدغه ها و مطالبات مردم منطقه حضور پزشكان متخصص و فوق تخصص در بیمارستان این شهر برای عرضه بهتر و بیشتر خدمات درمانی است.
وی همینطور با اشاره به فعالیت درمانگاه كوثر در كنگان بر لزوم احداث یك ساختمان مستقل و هم توسعه كمی و كیفی خدمات در این مركز درمانی تصریح كرد.
امام جمعه كنگان همینطور خواهان احداث ساختمان زایشگاه و پانسیون برای استقرار پزشكان شد.
محمودی با اشاره به فعالیت گسترده صنعت و حضور بیشترین بیمه شده تامین اجتماعی در شهرستان كنگان خواهان عقد تفاهم نامه میان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی و سازمان تامین اجتماعی برای خرید خدمت و عرضه مجانی خدمات درمانی به مردم شهرستان كنگان شد.
فرماندار كنگان اظهار داشت: به رغم اینكه توسعه بیمارستان امام خمینی (ره) در دولت تدبیر و امید قابل مقایسه با گذشته نیست اما در عین حال افزایش و رشد خدمات درمانی در این بیمارستان ضروری می باشد.
فتح الله نوروزی با اشاره به لزوم و اهمیت درمانگاه تخصصی در كنگان خواهان اختصاص بودجه توسط وزارت بهداشت برای احداث ساختمان درمانگاه تخصصی شد.
وی با اشاره به موقعیت جغرافیایی شهرستان كنگان و با اشاره به اینكه مقدمات تملك زمین برای احداث اورژانس هوایی فراهم شده بیان كرد: راه اندازی پایگاه اورژانس هوایی در این منطقه ضروری می باشد.
نوروزی اظهارداشت: هم اكنون 53 بیمار تالاسمی در شهرستان كنگان نیازمند حمایت هستند.
وی خواهان احداث زایشگاه، پانسیون و همراه سرا در بیمارستان امام خمینی (ره) كنگان شد و بر لزوم شبانه روزی شدن درمانگاه سیراف و توسعه مركز بهداشت شهر بنك تصریح كرد.
شهرستان كنگان با بیش از 100 هزار نفر جمعیت در 200 كیلومتری جنوب بوشهر واقع است و بخشی از طرح های توسعه میدان گازی پارس جنوبی، پتروشیمی ها و صنایع وابسته به آن در محدوده این شهرستان احداث شده است.
7208/6043**


1397/05/17
16:57:05
5.0 / 5
1751
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , خدمات , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
کادایف kadaif

کادایف kadaif