کادایف

هلال احمر اولین بسته ویژه بیماران دیالیزی را تولید كرد

هلال احمر اولین بسته ویژه بیماران دیالیزی را تولید كرد

كادایف: تهران- مدیرعامل شركت تجهیزات پزشكی هلال ایران وابسته به سازمان تداركات پزشكی جمعیت هلال احمر از تولید اولین بسته مورد نیاز بیماران دیالیزی به همت متخصصان این شركت در كشور اطلاع داد.


فرزاد سالارالدینی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا اضافه كرد: این بسته شامل سوزن فیستولا، محلول دیالیز، ست دیالیز، صافی دیالیز (فیبرهای توخالی و نیمه تراوایی كه با استفاده از پدیده انتشار (Diffusion) مواد زائد با وزن مولكولی كوچك مانند اوره و نظایر آن را از خون جدا می كند) است كه بزودی وارد بازار خواهد شد.
وی هدف از تولید اولین بسته ویژه بیماران دیالیزی را كمك به كاهش آلام بیماران كلیوی و دیالیزی، قطع وابستگی كشور به ورود اینگونه محصولات به منظور جلوگیری از خروج ارز، انتقال دانش فنی تولید تجهیزات پزشكی و تولید اشتغال برای جوانان عنوان نمود.
مدیرعامل شركت تجهیزات پزشكی هلال ایران توضیح داد: قبل از تولید این بسته ویژه مورد نیاز بیماران كلیوی و دیالیزی، این شركت صافی دیالیز را در دو نوع (Low Flux) و (High Flux) و همینطور كیسه پودر بی كربنات سدیم، ست و سوزن همودیالیز، محلول دیالیز، كیسه كارتریج بی كربنات سدیم را به منظور كمك به درمان بیماران كلیوی و دیالیزی در سبد تولید محصولات راهبردی و یك بار مصرف پزشكی خود داشته است.
سالارالدینی خاطرنشان كرد: سال قبل هدف گذاری این شركت، تولید یك میلیون و 800 هزار صافی دیالیز بود كه نسبت به سال قبل افزایش تولید داشت و هدف گذاری امسال هم تولید دو میلیون و 100 هزار صافی دیالیز است كه سهم ما در گذشته در بازار 40 درصد بود و امیدواریم این سهم را امسال به حدود 50 درصد افزایش دهیم.
وی با اشاره به اینكه سهم هلال احمر در بازار تولید ست دیالیز در یك مقطع زمانی حتی كمتر از 30 درصد بوده كه امسال به 35 درصد افزایش یافته است، اظهار داشت: برآورد ما این است كه سهم خود در بازار تولید ست دیالیز را امسال به 40 درصد برسانیم.
همودیالیز شایعترین روش درمان جایگزین كلیه در بیماران كلیوی است؛ در این روش خونی كه از یك مسیرعروقی ثابت یا موقتی به دست می آید، با سرعت 300 میلی لیتر در دقیقه یا بیشتر به درون مویرگ هایی كه از غشاهای نیمه مصنوعی تولید شده اند، پمپ می گردد. در سمت مقابل، مایع دیالیز كه حاوی كلراید سدیم، بی كربنات و غلظت های مختلفی از پتاسیم است، حركت می كند.
انتشار با استفاده از غشاء این امكان را فراهم می آورد كه مواد دارای وزن مولكولی كم مثل اوره بر مبنای شیب غلظت از سمت خون به سمت مایع دیالیز حركت نماید، به همین ترتیب بی كربنات به سمت پلاسما انتشار می یابد و خارج كردن آب اضافی به كمك اولترافیلتراسیون صورت می گیرد كه این امر به فشار هیدرواستاتیك دو غشاء بستگی دارد، به صورت متوسط هر بیمار به چهار ساعت دیالیز به صورت سه بار در هفته نیاز دارد تا به حد كلیرانس كراتینین بیش از 140 لیتر در هفته برسد.
از شایعترین مشكلات اختصاصی در بیماران دیالیزی می توان به افسردگی، سوءتغذیه، افزایش فشار خون، اختلالات خونی و نظایر آن اشاره نمود.
اجتمام*7029*1834**1055


1397/05/19
23:19:15
5.0 / 5
2139
تگهای خبر: پزشك , درمان , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
کادایف kadaif

کادایف kadaif