کادایف

80 پزشك در دوره طب ایرانی به میزبانی همدان شركت كردند

80 پزشك در دوره طب ایرانی به میزبانی همدان شركت كردند

كادایف: همدان- سرپرست طب ایرانی و مكمل دانشگاه علوم پزشكی همدان اظهار داشت: 80 پزشك عمومی از استان های مختلف به مدت 200 ساعت در دوره آموزشی طب ایرانی در همدان حضور بهم رساندند.


مامك هاشمی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به اینكه نیمی از شركت كنندگان در این دوره پزشكان همدانی بودند اضافه كرد: پزشكانی حاضر در این دوره می توانند بر اساس آئین نامه به مردم خدمات عرضه كنند.
سرپرست طب ایرانی و مكمل دانشگاه علوم پزشكی همدان افزود: این دوره پیشتر از جانب وزارت بهداشت برای پزشكان شاغل برگزار شده بود اما برای اولین بار در همدان برای پزشكان عمومی دارای مطب برگزار گردید.
هاشمی افزود: با برگزاری این دوره نحوه عرضه خدمات در بخش طب سنتی ساماندهی شد تا پزشكان سلیقه ای مبادرت به تجویز دارو برای بیمار نكنند.
وی با عنوان اینكه در این دوره آموزشی از اساتید مجرب و توانمند استفاده شده است بیان كرد: پزشكان حاضر در دوره طب ایرانی خدمات قابل عرضه مجاز و قانونی را فرا گرفته و با میزان تعرفه خدمات هم آشنا شدند.
سرپرست طب ایرانی و مكمل دانشگاه علوم پزشكی همدان اظهار داشت: برخی پزشكان عمومی، به صورت غیرمجاز مبادرت به عرضه خدمات طب سنتی می كنند كه اخطار و تذكرهای لازم به این طیف از پزشكان عرضه و از آنها برای حضور در دوره های آموزشی درخواست شده است.
هاشمی با عنوان اینكه سه متخصص طب سنتی در همدان مطب دارند تصریح كرد: 3 پزشك متخصص در درمانگاه بدیع الحكما به رجوع كنندگان خدمات عرضه می دهند و پنج تن هم در حال گذراندن دوره پی اچ دی هستند.
گفتنی است؛بیش از 100 عطاری در همدان فعال است.
7526/1181


1397/05/23
13:21:33
5.0 / 5
2394
تگهای خبر: پزشك , خدمات , طب سنتی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
کادایف kadaif

کادایف kadaif