کادایف
معاون وزارت جوانان:

درخواست تولید تشكل های مردم نهاد 200 درصد افزایش یافت

درخواست تولید تشكل های مردم نهاد 200 درصد افزایش یافت

كادایف: تهران- معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان اظهار داشت: اجرایی شدن تعهدات دولت سبب گشته است، رجوع و درخواست جوانان برای تشكیل تشكل های مردم نهاد در دو ماهه نخست سال جاری بیش از 200 درصد نسبت به همین زمان در سال قبل رشد داشته باشد.


محمدمهدی تندگویان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با اشاره به اینكه در 10 ماه گذشته رجوع جوانان برای تولید تشكل های مردم نهاد بیش از 20 درصد رشد داشته است، اضافه كرد: جوانان كارآفرین این باور را دارند كه اعطای تسهیلات وعده ای غیرواقعی نیست و همین مساله سبب امیدواری آنان شده است.
وی اظهار داشت: دولت به تعهداتش در این حوزه به خوبی عمل كرده است و جوانان می دانند كه اگر طرحی برای كارآفرینی داشته باشند، می توانند در هر استانی از وام 100 میلیون تومانی با سود چهار درصد استفاده نماید.
تندگویان از برگزاری مجمع ملی سازمان های مردم نهاد در دی ماه سال جاری بعنوان یكی دیگر از اقدامات این وزارتخانه در پشتیبانی از جوانان اطلاع داد و اضافه كرد: وقتی مجمعی مانند سندیكای تشكل های مردم نهاد در كشور شكل بگیرد، دیگر نهادها و ارگان ها نمی توانند سبب فعالیت نكردن این تشكل ها شوند.
وی افزود: بعنوان مثال وزارت مسكن نمی تواند مانع فعالیت انجمن مهندسان مشاور شود چونكه ثبت شده است. این انجمن انتخابات و مطالبات صنفی دارد كه با ثبت شدن این نهاد می تواند به دنبال مطالبات خود باشد؛ البته به علت اینكه این نهاد نوپا است، باید حمایت های مالی دولت كه در چهارچوب وام است به آنها پرداخت گردد.
تندگویان اضافه كرد: تشكلی در استان ایلام زمینی را از استانداری گرفته و تجهیزات شهربازی را از خارج كشور وارد كرده است و از ما درخواست تسهیلات دارد؛ معاونت جوانان هم در جهت وظایف خود در حوزه اوقات فراغت به آنها كمك می نماید كه سبب تولید اشتغال برای بیش از 200 جوان در استان هم می گردد.
وی با بیان اینكه در مدت یك ماه آینده شرح وظایف معاونت جوانان در صحن مجلس شورای اسلامی مطرح می گردد و به تصویب می رسد، اظهار داشت: در صورتیكه در این شرح وظایف این مورد هم ثبت شناسه شود، دیگر نیازی به تایید وزارت كشور نخواهیم داشت و می توانیم اعتبارنامه سازمان های مردم نهاد حوزه جوانان را صادر نماییم.
پیش از این قرار بود وزارت كشور شناسه ثبت تشكل های مردم نهاد را اعطا كند كه تابحال با وجود نامه نگاری های زیاد این اتفاق نیفتاده است.
اجتمام*3377*1834


1397/05/29
15:00:46
5.0 / 5
2266
تگهای خبر: ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
کادایف kadaif

کادایف kadaif