کادایف

وضعیت نیروی انسانی شهرداری ها ساماندهی می گردد

وضعیت نیروی انسانی شهرداری ها ساماندهی می گردد

كادایف: تهران- مدیركل دفتر نوسازی، تحول اداری و فناوری اطلاعات سازمان شهرداری ها و دهیاری های كشور اظهار داشت: وضعیت نیروی انسانی در شهرداری ها ساماندهی می گردد.


به گزارش كادایف به نقل از ایرنا از سازمان شهرداری ها و دهیاری ها، عباس كركه آبادی روز سه شنبه اضافه كرد: همینطور برگزاری آزمون تبدیل وضعیت كاركنان قراردادی با هماهنگی سازمان اداری و استخدامی كشور در حال پیگیری است كه نتایج حاصله در آینده اعلام می گردد.
وی با اشاره به اینكه نیروی انسانی شهرداری تاثیر زیادی در توسعه پایدار شهری و افزایش رضایتمندی شهروندان دارد، افزود: شفاف سازی قوانین و مقررات استخدامی و ساماندهی منابع انسانی شهرداری ها در اولویت برنامه های كاری سازمان شهرداری ها و دهیاری ها قرار دارد.
كركه آبادی اظهار داشت:  نبود شفافیت و ناكارآمدی قوانین و مقررات در حوزه استخدامی شهردای ها، پایین بودن سطح حقوق و مزایای كاركنان، مدیران و شهرداران كشور به نسبت كاركنان سایر دستگاه های دولتی، نامناسب بودن وضعیت استخدامی كاركنان و تراكم نیروی انسانی بعضی از شهرداری های كشور همچون مواردی است كه باید با اهتمام مسئولان ذیربط نسبت به حل موضوعات اقدام نمود.
وی در مورد اقداماتی كه تابحال برای پاسخگویی به انتظارات شهرداری ها در حوزه های یادشده انجام شده است، تصریح كرد: لایحه اجازه تدوین مقررات اداری و استخدامی شهرداری ها در كمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی و هم اكنون در كمیسیون های تخصصی در حال بررسی است.
كركه آبادی با بیان اینكه لایحه اصلاح و دائمی كردن قانون مدیریت خدمات كشوری و تسری این قانون به شهرداری ها از جانب نمایندگان مجلس هم در حال بررسی است، ابراز امیدواری كرد كه این اقدام بتواند بستر لازم و اساسی در حوزه قوانین و مقررات استخدامی شهرداری ها را فراهم آورد.
وی اظهار داشت: یكی از موارد مهم و مطالبه به حق شهرداری ها، حقوق و مزایای كاركنان شهرداری ها است كه برابر بررسی تطبیقی به عمل آمده، حقوق و مزایای كاركنان شهرداری ها به نسبت سایر كاركنان دستگاه ها، اختلاف قابل توجهی داشته است كه پیشنهاد اصلاح آئین نامه حقوق و مزایای شهرداران و افزایش فوق العاده جذب كاركنان شهرداری ها مستند به ماده (6) قانون نظام هماهنگ پرداخت به دولت و سازمان اداری و استخدامی كشور عرضه شده و مبحث در دست بررسی و اقدام است.
مدیركل دفتر نوسازی، تحول اداری و فناوری اطلاعات سازمان شهرداری ها و دهیاری افزود: همینطور ساماندهی خیلی از نیروهای شركتی شركت های مختلف تامین نیرو كه دارای تحصیلات دانشگاهی هستند به منظور جلوگیری از تراكم نیروی انسانی بیش از گذشته ضروری می باشد كه در جهت مقررات مربوطه، تعیین تكلیف این دسته از افراد هم در اولویت برنامه ها قرار دارد.
كركه آبادی اظهار داشت: اصلاح طرح طبقه بندی مشاغل، احصاء مشاغل اختصاصی شهرداری ها، بررسی و تدوین شرح وظایف واحد های سازمانی شهرداری ها با عنایت به ابلاغ ساختارهای جدید شهرداری ها، پیگیری و دریافت مجوز لازم برای برگزاری آزمون آتش نشانی همچون دیگر اقداماتی است كه در حال بررسی و اقدام است.
وی با اشاره به اینكه تولید درآمد پایدار برای شهرداری و كوشش برای افزایش رضایتمندی مردم از عملكرد این نهاد از مواردی است كه دستگاه های متولی باید به آن اهتمام وی‍ژه داشته باشند، خاطرنشان كرد: تحقیقات نشان داده بیش از 70 درصد سرمایه یك سازمان، نیروی انسانی آن است و بی گمان توجه به نیروی انسانی در شهرداری ها و شناسایی عوامل اثرگذار بر توانمندی و رضایت آنها و اقدامات لازم پیرامون این عوامل با همكاری مستمر تمام نهادهای ذیربط در كشور می تواند موجبات رضایتمندی و افزایش اعتماد مردم را از این نهاد عمومی غیر دولتی دربرداشته باشد.
اجتمام*2181*1834


1397/07/03
14:52:34
5.0 / 5
2167
تگهای خبر: تخصص , خدمات , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
کادایف kadaif

کادایف kadaif