کادایف
رییس شبكه هپاتیت ایران:

۱۱۰ هزار مبتلا به هپاتیت در زندان ها درمان شوند

۱۱۰ هزار مبتلا به هپاتیت در زندان ها درمان شوند

كادایف: رئیس شبكه هپاتیت ایران با اشاره به آنچه كه ˮدرمان پراكنده هپاتیت در زندان هاˮ خواند، درمان منسجم ۱۱۰هزار بیمار مبتلا در زندان ها را خواهان شد.


دكتر سید مؤید علویان در گفت وگو با ایسنا، اظهار نمود: در جامعه ایرانی هپاتیت بی و سی مهم هستند كه هپاتیت بی در كشور رو به كاهش است و كمتر از دو درصد مبتلا به هپاتیت بی در كشور داریم.
وی افزود: پیش بینی شده به علت واكسیناسیونی كه در گروه های پرخطر در حال انجام می باشد، تعداد مبتلایان به هپاتیت بی كاهش پیدا كند. ۳۵ میلیون ایرانی، افراد خاص، نوزادان و... واكسن زده اند و بیماری رو به كاهش است، اما مشكل ما جوانان و ریسك فاكتورهایی است كه وجود دارد و خطراتی كه جوانان را تهدید می كند، به خصوص افراد ۲۸ تا ۵۰ سال كه اغلب آنها واكسن دریافت نكرده اند و اگر رفتار پرخطر داشته باشند، مبتلا خواهند شد.
رئیس شبكه هپاتیت ایران تصریح كرد: در مورد هپاتیت سی ۱۸۶ هزار نفر مبتلا در كشور وجود دارد كه اغلب آنها یاسابقه اعتیاد دارند یا زندان. غربالگری و درمان این افراد از اولویت های نظام سلامت است.
علویان با اشاره به برنامه های كاهش صدمه بیماری هپاتیت در كشور اظهار داشت: ما باید رفتارها را كنترل كنیم؛ مثلا معتاد تزریق نكند، از متادون، سرنگ یكبار مصرف و كاندوم استفاده نماید.
وی ادامه داد: نكته دیگر، درمان بیماری هپاتیت است. در زمینه درمان، داروهای تولید داخل، آزمایشگاه و امكانات داریم، اما كمبود اعتبار برای درمان بیماران مبتلا به هپاتیت وجود دارد. تقاضای ما این است كه دولت ۱۱۰ هزار نفر بیماری كه در زندان ها هستند را درمان كند.
رئیس شبكه هپاتیت ایران تصریح كرد: هم اكنون درمان پراكنده صورت می گیرد و درمان منسجم در زندان ها صورت نمی گیرد، چونكه بودجه نداریم. مثلا در تهران و یا در بعضی شهرهای دیگر، بیماران مبتلا به هپاتیت با همت دانشگاه و بهداری زندان ها درمان می شوند، اما درمان منسجم كشوری وجود ندارد.1397/08/26
14:28:51
5.0 / 5
2145
تگهای خبر: بیماری , دارو , درمان , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
کادایف kadaif

کادایف kadaif