کادایف
مدیركل دفتر نظارت وزارت بهداشت در گفت و گو با ایرنا:

مجوز مراكز جامع تصویربرداری در قالب بیمارستان صادر می گردد

مجوز مراكز جامع تصویربرداری در قالب بیمارستان صادر می گردد

به گزارش كادایف مدیركل دفتر نظارت و اعتباربخشی وزارت بهداشت اظهار داشت: قبلا متقاضیان تاسیس مراكز جامع تصویربرداری می توانستند به صورت حقیقی یا حقوقی درخواست بدهند، اما هم اكنون فقط با تقاضاهایی برای تاسیس موافقت می گردد كه مراكز جامع تصویربرداری در قالب یا مجاورت بیمارستان باشند.


علی رضا عسگری روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار سلامت ایرنا درباره مراكز جامع تصویربرداری اضافه كرد: این مراكز در صورتی مجوز می گیرند كه به دور از مراكز درمانی نباشند و علت این تصمیم برای كارایی بیشتر این مراكز است؛ چونكه وقتی یك مركز جامع تصویربرداری در گوشه ای از شهر و به دور از مراكز درمانی و بیمارستان ها باشد، میزان كارایی این مراكز كاسته می شود و فقط بیماران سرپایی به این مراكز رجوع می كنند و در نتیجه كسانی كه نیاز اورژانسی به خدمات این مراكز دارند، نمی توانند از آن استفاده كنند.
وی بیان كرد: وقتی این مراكز در مجاورت یا در قالب یك مركز درمانی و بیمارستان باشند، به صورت مثال مصدوم تصادفی یا بیمار اورژانسی می تواند از خدمات این مركز استفاده نماید. در این حالت، مركز جامع تصویربرداری بعنوان مركز معین تصویربرداری بیمارستان هم شناخته می گردد.
عسگری تصریح كرد: به صورت منطقی باید مراكز جامع تصویربرداری، معین یك بیمارستان باشند تا دسترسی بیمار به این مراكز راحت تر صورت گیرد.
به گزارش كادایف به نقل از ایرنا، عسگری قبل از این در پنجمین كنگره تخصصی و دومین كنگره بین المللی ساخت بیمارستان و مدیریت منابع و تجهیزات در سالن همایش های رازی دانشگاه علوم پزشكی ایران در همین رابطه اظهار داشته بود: مجزا بودن فعالیت این دسته از موسسات تصویربرداری، خدمات القایی را زیاد می كند. همینطور سطح دسترسی مردم را كاهش، زمان دسترسی را افزایش و تسلط و تمركز تولیت را گرفتار مشكل می كند. این مبادرت به نفع مردم، مجموعه و تولیت خواهد بود و در بهبود كیفیت تجهیزات این مراكز كه قبلا مجوز گرفته و مستقل شده اند هم این شرط لحاظ خواهد شد. بر همین مبنا از این به بعد به آن دسته از دی كلینیك ها و مراكز جراحی محدودی مجوز داده خواهد شد كه در قالب بیمارستان ها فعالیت كنند.
اجتمام*9482*1834


1397/09/23
12:48:56
5.0 / 5
1997
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , تخصص , جراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
کادایف kadaif

کادایف kadaif