کادایف

طرح ساختمان سی تی اسكن بیمارستان اردستان شروع شد

طرح ساختمان سی تی اسكن بیمارستان اردستان شروع شد

به گزارش كادایف عملیات اجرایی ساختمان سی تی اسكن بیمارستان شهید بهشتی اردستان روز یكشنبه در آیینی با حضور تعدادی از مسئولان این شهرستان شروع شد.


به گزارش كادایف به نقل از ایرنا، رییس شبكه بهداشت و درمان اردستان در آیین آغاز این طرح اظهار داشت: ساختمان سی تی اسكن بیمارستان اردستان در زمینی به مساحت 204 متربع با 10 اتاق ساخته شده و در هفته دولت 1398 به بهره برداری خواهد رسید.
مهیار حاجی مالیان، هزینه ساخت این مجموعه را افزون بر 6 میلیارد و 500 میلیون ریال عنوان نمود كه یك میلیارد ریال آن از جانب شخصی نیكوكار و سایر مبلغ مورد نیاز از محل اعتبارهای ملی تامین خواهد شد.
وی اضافه كرد: تجهیزات مورد نیاز بخش سی تی اسكن بیمارستان اردستان هم از جانب یك شركت خصوصی طرف قرارداد با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی تهیه و تامین شده است.
رییس شبكه بهداشت و درمان اردستان با اشاره به راه اندازی بخش سی تی اسكن با هدف عرضه خدمات كمك پزشكی و تخصصی به بیماران بیان كرد: بیمارستان در بخش های مختلف درمانی خدمت رسانی می كند اما راه اندازی این بخش می تواند در عرضه بیشتر و بهتر خدمات پزشكی موثر باشد.
نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی هم در ادامه با اشاره به تاكید مقام معظم رهبری بر توجه به پیشرفت در بخش سلامت و اهتمام دولت و مجلس در این زمینه عنوان كرد: هزینه دستگاه سی تی اسكن در شرایط اقتصادی كنونی افزون بر 60 میلیارد ریال است كه با عنایت به عبور جاده ترانزیت شمال- جنوب كشور از این منطقه، ضرورت تجهیز شهرستان احساس می شد.
حجت الاسلام سید صادق طباطبائی نژاد افزود: امید می رود كه با راه اندازی این مركز خدمات بهتر و مناسب تر پزشكی به بیماران عرضه شده و از بار سنگین هزینه درمان و رفت و آمد بیماران به سایر نقاط استان اصفهان كاسته شود.
شهرستان اردستان با جمعیت افزون بر 42 هزار نفر كه پیش تر فاقد مجموعه آزمایشگاهی مجهز به سی تی اسكن بود، در فاصله 118 كیلومتری شمال شرقی اصفهان واقع است.
7431/8123


1397/10/09
15:23:58
5.0 / 5
1530
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , تخصص , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
کادایف kadaif

کادایف kadaif