کادایف
معاون دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت تشریح كرد:

عرضه خدمات سلامت روان در مناطق سیل زده شیراز

عرضه خدمات سلامت روان در مناطق سیل زده شیراز

به گزارش كادایف معاون دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت نحوه عرضه خدمات سلامت روان وزارت بهداشت در مناطق سیل زده استان شیراز را شرح داد.


به گزارش كادایف به نقل از ایسنا، علی اسدی با اشاره به این كه ایران جزو ۱۰ كشور بلاخیز دنیا است و حوادثی مانند سیل، زلزله، رانش زمین و آتش سوزی های گسترده از رویدادهایی هستند كه هر ساله منجر به مرگ و میر و صدمه های جسمی و روانی هزاران انسان می شوند، اضافه كرد: این حوادث می توانند تنش روانی قابل توجهی برای بازماندگان ایجاد كنند و عوارض روانی جدی و دیرپایی را باقی گذارند.
ایشان در ادامه اضافه كرد: این حوادث در مدت زمان كوتاهی ظاهر می شوند ولی تاثیری كه روی زندگی افراد می گذارند طولانی مدت خواهد بود.
معاون دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت درمورد عرضه خدمات سلامت روان در مناطق سیل زده استان شیراز اظهار داشت: پس از اتمام عرضه خدمات به میهمانان نوروزی، عرضه خدمات سلامت روان در محل های سیل زده استان شیراز شروع شد.
اسدی همچون خدمات سلامت روان به سیل زدگان شیراز، به تشكیل ۱۵ تیم دو نفره متشكل از كارشناسان ارشد روانشناسی بالینی و اعزام به دو منطقه سیل زده سعدی و نصرآباد، توزیع پمفلت های اطلاع رسانی در تمام منازل اشاره نمود.
وی به راه اندازی كلینیك تخصصی در مركز خدمات جامع سلامت منطقه سیل زده و استقرار روان پزشك و روانشناس در این كلینیك در تمام ایام تعطیلات اشاره نمود و اضافه كرد: اطلاع رسانی به اهالی منطقه برای استقرار روانشناس در مركز و تشویق رجوع به روانشناسان از دیگر فعالیت ها در این مناطق بوده است.
معاون دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت در ادامه اضافه كرد: در محله سعدی و نصر آباد شیراز به ۴۶۰ خانوار و ۱۶۲۹ نفر حمایت های روانشناختی اولیه عرضه شد و همینطور آموزش الزامی در مورد نشانه های اضطراب را دریافت نمودند كه از این تعداد ۲۱۱ نفر نیاز به مداخلات روانشناختی داشتند كه شناسایی شدند.
وی ادامه داد: همینطور مقرر شده است در ایام آتی برنامه ریزی برای عرضه خدمات برای آنان صورت گیرد.
به گزارش وبدا، اسدی تهیه استند و نصب در محله های سیل زده برای اطلاع رسانی از حضور روانشناس در مراكز، هماهنگی با شورای محل برای استقرار روانشناس در حسینه ها و پایگاه های محله های سیل زده و همینطور استقرار روانشناس در بیمارستان هایی كه هنوز مجروحین حادثه بستری هستند به منظور عرضه خدمات روانشناختی اولیه به خانواده آنان را از دیگر خدمات تیم سلامت روان وزارت بهداشت برای سیل زدگان شیرازی عنوان نمود.1398/01/12
16:08:17
5.0 / 5
1665
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , پزشك , تخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
کادایف kadaif

کادایف kadaif