کادایف

كاهش مرگ ومیر كودكان برزیلی با منع استعمال دخانیات در فضای بسته

كاهش مرگ ومیر كودكان برزیلی با منع استعمال دخانیات در فضای بسته

به گزارش كادایف یك مطالعه نشان داده است مجموعه ای از قوانین برای محدودیت استعمال دخانیات در فضاهای بسته در برزیل منجر به كاهش ۱۵ هزار نفری در مرگ و میرهای كودكان این كشور بین سال های ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۶ میلادی شده است.


به گزارش كادایف به نقل از ایسنا، چندین ایالت برزیل قوانینی در خصوص ممنوعیت استعمال دخانیات در فضاهای بسته بین سال های ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۲ میلادی اجرایی كردند. در سال ۲۰۱۱ میلادی هم برزیل یك قانون فدرال در خصوص ممنوعیت كامل استعمال دخانیات در فضاهای بسته سراسر كشور را معرفی نمود كه از سال ۲۰۱۴ میلادی به اجرا گذاشته شد.
این مطالعه كه توسط موسسه ملی سرطان برزیل (INCA) صورت گرفته است، نشان داده است كه این قوانین مربوطه از مرگ ۱۵ هزار و ۶۸ كودك زیر یك سال بین سال های ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۶ میلادی جلوگیری كرده است.
دود دست دوم دخانیات بعنوان یكی از علل اصلی بیماری های مختلف در كودكان همچون آسم، برونشیت، ذات الریه، عفونت مزمن و حاد گوش و حتی سندروم مرگ ناگهانی نوزادان شناخته شده است.
یكی از مولفان این مطالعه با بیان این كه آگاهی بهتر از مشكل اصلی در این زمینه، منجر به كاهش مصرف دخانیات حتی در بین زنان آبستن شده است، تصریح كرد: قبل از اجرایی شدن قوانین ممنوعیت استعمال دخانیات در فضاهای بسته در برزیل، نوزادان و كودكان این كشور دود دخانیات را در هر جایی همچون مراكز خرید، سوپر ماركت ها، حمل و نقل عمومی و رستوران ها تنفس می كردند.
بنا بر گزارش خبرگزاری شینهوا، متخصصان با تاكید بر این كه اقدامات موثر در كنترل دخانیات از حقوق كودكان هر كشوری است، این حق را یكی از علل دولت ها برای غلبه بر دخالت صنعت دخانیات و پیشبرد اجرای اقدامات ضروری نجات بخش و حیاتی در این زمینه دانسته اند.1398/03/14
15:38:30
5.0 / 5
1569
تگهای خبر: بیماری , تخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
کادایف kadaif

کادایف kadaif