کادایف

۵ پرونده تخلف در وزارت بهداشت تحویل مقامات قضایی شد

۵ پرونده تخلف در وزارت بهداشت تحویل مقامات قضایی شد

به گزارش كادایف وزیر بهداشت به اخبار انتشار یافته در زمینه تخلفات و انحرافات ارزی در سامانه تیتك سازمان غذا و دارو و همینطور واردات یك داروی تقلبی در سال ۹۳ پاسخ داد.به گزارش كادایف به نقل از ایسنا، دكتر سعید نمكی در حاشیه مراسم روز خبرنگار با حضور در جمع خبرنگاران، در پاسخ به سوالی درمورد اخبار انتشار یافته در زمینه تخلفات و انحرافات ارزی در سامانه تیتك سازمان غذا و دارو همینطور واردات داروی تقلبی اوستین در سال ۱۳۹۳ كه به نابینایی ۵۲ نفر انجامید، اظهار داشت: «تیتك» سامانه ای بوده كه می توانسته به ثبت و ضبط اطلاعات كمك نماید اما همانطور كه مطرح شده نارسایی هایی داشته و الان حدود چهار ماه است كه ما روی این سامانه كار می نماییم تا بتوانیم آنرا باز نگری و تعمیر و داشبوردهای مدیریتی قابل پیگیری و پایش را روی آن نصب نماییم. تیم قوی آی تی در این زمینه در حال كار است.

وی افزود: سامانه «تیتك» اشكالاتی داشته، اما اینكه حالا بخواهم تمام این ادعاها را تایید كنم، لازم است بررسی بیشتری شود. به تازگی چند پرونده جدید را تحویل مقامات قضایی دادیم.

نمكی اضافه كرد: پرونده هایی كه مربوط به زمان خودم بوده را رسیدگی كرده ام و دو سه روز گذشته پنج پرونده را تقدیم مراجع ذیربط كردیم تا بررسی نمایند.

وزیر بهداشت افزود: سامانه «تیتك» زیرساختی است كه اگر از آن بهره برداری درست و نقایص آن برطرف شود و از بخش خصوصی به نظام حاكمیتی منتقل شود، قابلیت هایی دارد كه می توان از آن استفاده درست كرد.

نمكی در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره واردات داروی تقلبی اوستین در سال ۹۳ اظهار داشت: یك كارمند آنجا تخلف كرده بود كه او را تحویل مراجع قضایی دادیم. ما پرونده ها را بدون سروصدا و تشویش اذهان عمومی پیگیری می نماییم. در این زمینه هم پرونده تحویل مقامات قضایی است.

وزیر بهداشت در پاسخ به سوالی درباره رسیدگی به تخلفات ارزی، اظهار داشت: بارها و بارها این كار را انجام داده ام البته بنا ندارم كه در كشور ایجاد تشویش و بهم ریختگی اذهان عمومی شود. مستندات زیادی دارم كه كتبی، محرمانه و غیرمحرمانه آنها را پیگیری كرده ام و گاها هم به سرانجام رسیده است.

وی اضافه كرد: در زمان حضور در سازمان برنامه و بودجه هم حركت هایی را شروع و خیلی از اینها را جمع و جور كرده بودم. این مواردی كه حالا می بینید از دسترس ما خارج بوده است. البته اشكال ساختاریست و اشكال فردی نیست. ساختارمان بگونه ای بوده كه متاسفانه در آن ردیابی همه چیز میسر نبود.

نمكی افزود: از روزی كه به وزارت بهداشت آمدم در حال شفاف سازی این موارد هستم و امیدوارم تا یكی دو ماه آینده هیچ حركت غیرشفاف نه تنها در حوزه غذا و دارو بلكه در حوزه هایی مانند درمان و.... هم نداشته باشیم.

وزیر بهداشت در ادامه در پاسخ به سوالی در خصوص اینكه آیا وزارتخانه می تواند مقابل مافیای دارو بایستد، اظهار داشت: از آنجائیكه خداوند همواره حامی حق و حقیقت است، من اصلا برای چیزی بعنوان مافیا اصالت قائل نیستم. اگر هم مافیایی شكل گرفته به علت برخی كوتاهی ها بوده است. اكر واقعا قسمت هایی كه تابع شفافیت هستند، چه در رسانه و چه در نظام كه البته فراوان هم هستند، با یكدیگر منسجم حركت كنند، اصلا قدرتی به نام مافیا نمی شناسیم و البته اصالتی هم برایش قائل نیستم.

نمكی اضافه كرد: البته معتقدم این بحث را زیادی بزرگ كردیم. اصلا چیزی به اسم مافیا اصالت ندارد. ما كه تابع شفافیت هستیم، نمی ترسیم و خدا را ناظر بر اعمالمان می دانیم. اگر باهم یك دل باشیم، آن اندیشه نمی تواند در جامعه رشد كند.

وی در انتها اظهار داشت: حالا هم در زمینه شفاف سازی چه در غذا و دارو و چه قسمت های دیگر راه زیادی رفته ایم و همچنان در حال كار هستیم. من از روزی كه آمدم در این عرصه كار می كنم. خوشبختانه قسمت زیادی از طریق را رفته ایم و تا یكی دو ماه دیگر هر حركتی در اینجا كاملا در یك اتاق شیشه ای قابل رصد برای رسانه ها و مردم خواهد بود.1398/05/18
16:36:13
5.0 / 5
1870
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
کادایف kadaif

کادایف kadaif