کادایف
معاون كل وزارت بهداشت خبرداد

پوشش بیمه ای ۹۳ درصدی مردم

پوشش بیمه ای ۹۳ درصدی مردم

به گزارش كادایف معاون كل وزارت بهداشت اظهار داشت: با پیشرفت طرح تحول نظام سلامت در حوزه بیمه و خدمات درمانی اقدامات خوبی صورت گرفت. درحال حاضر پوشش بیمه ای مردم به ۹۳ درصد رسیده است.به گزارش كادایف به نقل از ایسنا، دكتر ایرج حریرچی در هفته دولت، درمورد اولویت های وزارت بهداشت در دوره كنونی اظهار داشت: تقدم پیشگیری و بهداشت بر درمان و تقدم درمان سرپایی بر بستری، جزو اولویت های ما در این دوره است.

وی افزود: در این راستا مبادرت به راه اندازی بسیج و پویش های ملی كرده ایم و اولین پویش را برمبنای شناسایی و كنترل فشار خون افراد ۳۰ سال به بالا برنامه ریزی كردیم. در بسیج ملی كنترل فشارخون، ۳۰ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر مورد بررسی قرار گرفتند و افرادی كه از فشار خون خود اطلاعی نداشتند، شناسایی شدند.

حریرچی ایجاد ایستگاه سلامت و تربیت سفیران سلامت در منزل را گام بعدی وزارت بهداشت برشمرد و اظهار داشت: در سال های اخیر مهم ترین دستاورد وزارت بهداشت، فراهم آوری خدمات بهداشتی و درمانی مطابق وسع و توان مالی مردم و بر حسب محل سكونت آنان بوده است و در این راستا مراكز بهداشت روستایی تكمیل و ۶۰۰۰ پزشك در مناطق روستایی مشغول به خدمت شدند.

وی افزود: با پیشرفت طرح تحول نظام سلامت در حوزه بیمه و خدمات درمانی اقدامات خوبی صورت گرفت. درحال حاضر پوشش بیمه ای مردم به ۹۳ درصد رسیده است اما همچنان ۷ درصد مردم بیمه نیستند.

حریرچی اضافه كرد: الزامی شدن بیمه تمام آحاد مردم با انجام آزمون «وسع» تثبیت شد و بزودی ابلاغ می شود. این مورد به آن معنا است كه هر ایرانی كه بیمه نیست با رفتن به دفاتر پیشخوان دولت تحت پوشش بیمه قرار می گیرد.

وی افزود: باوجود تحریم های خارجی كمبود داروی كشور زیر یك درصد است اما نارضایتی مردم در حوزه داروهای خارجی است كه تولید داخل هم دارد چونكه این داروها تجویز شده و مورد درخواست مردم است و بر مبنای اصول اقتصاد مقاومتی و مصوبات مجلس، داروهایی كه مشابه داخلی دارند، اجازه واردات ندارند و مردم این مساله را بعنوان كمبود تلقی می كنند.

معاون كل وزارت بهداشت تصریح كرد: نیاز است كه مردم به توانمندی دانشمندان و داروسازان ایرانی اعتماد كنند.

بنابر اعلام وبدا، حریرچی در بخش دیگری از این مصاحبه خاطرنشان كرد: قاچاق دارو را كتمان نمی نماییم اما خوشبختانه این آمار را به حداقل ممكن رسانده ایم و درصدد هستیم كه كاهش دهیم. مردم می توانند با خاطری آسوده به داروهای موجود در داروخانه ها اعتماد كنند، ضمن اینكه نمی توان به صورت قطعی بیان كرد كه هیچ خلافی در داروخانه ها رخ نمی دهد.
1398/06/08
11:07:21
5.0 / 5
1979
تگهای خبر: بهداشت , بیمه , پزشك , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
کادایف kadaif

کادایف kadaif