کادایف

شروع به كار اورژانس ریلی در دهه فجر

شروع به كار اورژانس ریلی در دهه فجر

كادایف: رئیس سازمان اورژانس كشور از ایجاد آمبولانس ریلی آگاهی داد.


به گزارش كادایف به نقل از ایسنا دكتر پیر حسین كولیوند، -رئیس سازمان اورژانس كشور- و دكتر رسولی -رئیس شركت راه آهن- در جلسه ای مشترك درباب آموزش فوریت پزشكی میهمانداران قطار، تجهیز واگن های قطار به دارو و تجهیزات استاندارد خدمات پیش بیمارستانی و ایجاد واگن ریلی انجام شد.
در این نشست با تاكید بر حفظ سلامت مسافران، برنامه ریزی برای آموزش فوریت های پزشكی به میهمانداران قطار و همین طور ایجاد hot line به منظور ارائه خدمات مطلوب فوریت های پزشكی در راه حركت قطار تا تحویل بیمار به آمبولانس بین سرمیهمانداران و پرستاران تریاژ تلفنی ۱۱۵ صورت پذیرفت. همین طور با ایجاد ارتباط ویژه بین دیسپچ های اورژانس و راه آهن تصمیم گیری در مدیریت بحران های احتمالی تسهیل خواهد شد.
در ادامه این جلسه با تاكید بر تجهیز واگن های مسافربری به دارو و تجهیزات استاندارد پزشكی، ایجاد ارائه خدمات پزشكی از طریق دور(تله مدیسین) مصوب شد. در این شیوه پزشكان دیسپچ اورژانس امكان ویزیت از طریق دور و مراقبت از بیمار در قطار را پیدا خواهند كرد. همین طور مقرر شد ۵ تا ۱۲ واگن توسط شركت راه آهن تولید و توسط سازمان اورژانس كشور تجهیز و در روزهای دهه فجر بهره برداری شود.
در فاز بعدی، تولید واگن بیمارستان برای خدمات درمانی در بحران و خدمات درمانی به بیماران در مناطق محروم صورت خواهد پذیرفت.
در حاشیه این جلسه دكتر كولیوند از كنترل مركزی راه آهن بازدید كرد.
منبع:

1398/06/11
19:06:45
5.0 / 5
1468
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
کادایف kadaif

کادایف kadaif