کادایف
در گفت وگو با كادایف تشریح شد

علت نشت متادون در بازار آزاد، برنامه ریزی توزیع در داروخانه های معین

علت نشت متادون در بازار آزاد، برنامه ریزی توزیع در داروخانه های معین

به گزارش كادایف مدیركل دفتر حقوقی، بازرسی و پاسخگویی به شكایات سازمان غذا و دارو با اشاره به علل نشت متادون در بازار آزاد، اظهار داشت: برنامه ما این است كه متادون را در داروخانه های معین توزیع نماییم.دكتر شهریار اسلامی تبار در گفتگو با ایسنا، درباره نشت متادون در بازار آزاد هم اظهار داشت: قبل از این، رویه به این صورت بود كه داروهای ترك اعتیادی مانند متادون به مراكز ترك اعتیاد داده می شد. در اینجا گاهی مشكلاتی ایجاد و گفته می شد دارو یا از راه شركت تولیدكننده و یا از راه مركز ترك اعتیاد به بازار آزاد نشت پیدا می كند. بر همین مبنا برای كاهش تخلف در این زمینه اعتقادمان بر استفاده از داروخانه های معین است. به این صورت كه در هر منطقه و هر شهری چند داروخانه معین داشته باشیم كه شركت های تولیدكننده متادون، دارو را به این داروخانه ها تحویل دهند و بیماران هم از داروخانه های معین دارویشان را تهیه كنند.

اسلامی تبار تصریح كرد: در عین حال ما همه كالاهای سلامت محور را برچسب گذاری كردیم و مردم می توانند از راه موبایل به آسانی غذا، دارو، مكمل و... را ردیابی كرده و به ما هم كمك كنند. بر این اساس متادونی هم كه از جانب داروخانه معین پخش می شود، قابل ردیابی است.

وی اضافه كرد: سامانه ما هم بگونه ای تعریف شده كه اگر یك نفر یك كد و لیبل را سه بار چك كرد، در سامانه ما ثبت شده و مشخص می شود. اگر چنین اتفاقی بیفتد، یعنی در آن كد تخلف شده و ما آنرا پیگیری می نماییم. اگر یك لیبل سه بار چك شود، به این مفهوم است كه تولیدكننده ای كه اجازه داشته مثلا ۱۰۰۰ متادون تولید نماید و بر مبنای همان برچسب دریافت كرده، تعداد بیشتری تولید كرده و لیبل تكرار شده است.

مدیركل دفتر حقوقی، بازرسی و پاسخگویی به شكایات سازمان غذا و دارو با اشاره به اینكه مردم با داشتن نرم افزار TTAC می توانند این كنترل ها را انجام دهند، اظهار داشت: ممكن نیست كه ما با تعداد محدود بازرسین مان بتوانیم تمام بازار را رصد نماییم. ما ۱۰۰ هزار شركت در حوزه كالاهای سلامت محور داریم، چگونه می توانیم با تعداد محدود بازرسین آنها را رصد كنیم؟ ازاین رو سیستم های الكترونیك به كمك آمده اند و هر كسی می تواند بازرس ما باشد.
1398/06/20
22:53:09
5.0 / 5
1811
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
کادایف kadaif

کادایف kadaif