کادایف

هزینه ۴۰ میلیارد تومانی بیمه سلامت برای آزمایش های تیروئید

هزینه ۴۰ میلیارد تومانی بیمه سلامت برای آزمایش های تیروئید

به گزارش كادایف مدیركل دفتر مدیریت خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت با اشاره به اینكه این سازمان در سال ۹۷ حدود ۴۰ میلیارد تومان بابت آزمایش های تیروئید پرداخت كرده است، اظهار داشت: بررسی های انجام شده نشان داده است كه انجام خیلی از این آزمایشات برای بیماران غیر ضروری می باشد.


به گزارش كادایف به نقل از ایسنا، دكتر حنان حاجی محمودی اضافه كرد: بیشترین هزینه آزمایش های سازمان مربوط به آزمایشات تیروئیدی همچون TSH، T۴ و T۳ است. این در شرایطی است كه جواب اغلب آزمایش ها طبیعی بوده است و خیلی از آنها در فواصل كم و به صورت مختلف برای بیمار تكرار شده اند.
وی ادامه داد: برپایه راهنمای بالینی ابلاغی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی، تكرار آزمایش TSH در كمتر از ۱۲ هفته بجز در موارد عدم ثبات عملكرد تیروئید با نظر فوق تخصص غدد ضرورتی ندارد.
بنابر اعلام روابط عمومی سازمان بیمه سلامت، مدیركل دفتر مدیریت خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت افزود: در صورتیكه پزشكان برپایه معاینات اولیه و راهنماهای بالینی ابلاغ گردیده از جانب وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشكی عمل كنند، علاوه بر كاهش هزینه، سبب می شود كه سازمان بیمه سلامت بتواند حمایت خویش را برای تشخیص سایر بیماری ها همچون بیماری های ژنتیك بیشتر كند.1398/06/24
15:56:11
5.0 / 5
1473
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیماری , بیمه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
کادایف kadaif

کادایف kadaif