کادایف

در دهمین جلسه قرارگاه تامین دارو و تجهیزات پزشكی چه گذشت؟

در دهمین جلسه قرارگاه تامین دارو و تجهیزات پزشكی چه گذشت؟

كادایف: دهمین جلسه هیات اجرایی قرارگاه تامین دارو و تجهیزات پزشكی با حضور وزیر بهداشت و اكثریت اعضا بامداد امروز در محل ستاد وزارت بهداشت اجرا شد.


به گزارش كادایف به نقل از ایسنا، دكتر كیانوش جهانپور - سخنگوی قرارگاه تامین دارو و تجهیزات پزشكی اظهار داشت: در این جلسه ضمن ارائه گزارش اعضا درباب آخرین وضعیت بازار دارو و تجهیزات پزشكی و تامین ارز و منابع لازم برای تامین اقلام مذكور، درباب تامین و تخصیص منابع مكمل یاری حوزه بهداشت در نیمه دوم سال ۹۸ از محل تولید داخل بحث و تصمیم گیری شد و وزیر بهداشت ضمن اظهار خرسندی از روند تامین دارو و تجهیزات پزشكی در ماه های اخیر از كلیه دست اندركاران این حوزه قدردانی نمود.
وی ادامه داد: همچون موارد مطروحه در این جلسه، سوژه نظارت اركان ثالث و مراكز آزمایشگاهی معتبر بین المللی خصوصاً در حوزه داروهای بیوسیمیلار به صورت متناوب بود كه با تاكید اعضا به تصویب رسید.

جهانپور گفت: تاكید وزیر بهداشت و اعضای قرارگاه بر پشتیبانی از تولید داخل در حوزه دارو و تجهیزات پزشكی است؛ لیكن همه این حمایت ها منطقی، مشروط و سلامت محور خواهد بود و شرط لازم این حمایت ها، كیفیت، ایمنی و رعایت استانداردهای علمی و فنی خواهد بود.

سخنگوی قرارگاه تامین دارو و تجهیزات پزشكی اظهار داشت: راهكارهای توسعه و تسهیل استفاده از منابع و تسهیلات صندوق توسعه ملی در جهت ارتقای صنعت دارو و تجهیزات پزشكی همچون موارد مورد بحث در نشست امروز این قرارگاه بود و مقرر شد این مساله در تعامل با سازمان برنامه و بودجه و صندوق توسعه ملی پیگیری شود.

بنابر اعلام وبدا، وی افزود: به دنبال مصوبات قرارگاه تامین دارو و تجهیزات پزشكی و تمهیدات وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو در امتداد پشتیبانی از رونق تولید و كالای ایرانی، نسبت ارز تخصیصی محصول نهایی دارو از ۶۸ درصد در سال ۹۷ به ۴۱ درصد در پنج ماهه نخست سال ۹۸ كاهش یافته و بیشتر از ۵۱ درصد ارز تخصیصی حوزه دارو به مواد اولیه دارویی تعلق گرفته است.

او همینطور درانتها اشاره كرد: سیاست قرارگاه دارو و تجهیزات پزشكی در سال ۹۸ كاهش وابستگی به یورو است و در سال ۹۸ تابحال سهم ۷۰ درصدی یورو در حوزه تجهیزات پزشكی به ۵۶ درصد كاهش یافته است و با تصویب قرارگاه هر دو سیاست كاهش ارزبری محصول نهایی دارو از كل ارز دارو و كاهش وابستگی به دلار و یورو كماكان تداوم خواهد یافت.
منبع:

1398/06/24
21:28:03
5.0 / 5
1439
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
کادایف kadaif

کادایف kadaif