کادایف

تاثیر چای سبز در مقابله با باكتری های مقاوم به آنتی بیوتیك

تاثیر چای سبز در مقابله با باكتری های مقاوم به آنتی بیوتیك

به گزارش كادایف نتایج یك تحقیق نشان داده است تركیبی موجود در چای سبز می تواند به مقابله با باكتری های مقاوم به آنتی بیوتیك كمك نماید.


به گزارش كادایف به نقل از ایسنا، شیوع باكتری های مقاوم به آنتی بیوتیك یكی از بزرگترین تهدیدها در حوزه سلامت جهانی است. محققان همواره به دنبال راهكاری برای رفع این بحران بوده اند و نتایج بررسی های اخیر نشان داده است تركیبی در چای سبز وجود دارد كه می تواند تاثیرگذاری داروهای موجود را در از بین بردن این باكتری ها تقویت كند.
از اوایل دهه ۱۹۳۰ میلادی داروهای آنتی بیوتیك در درمان عفونت های باكتریایی فاكتور كلیدی به حساب می آیند. با این وجود تحقیقات نشان می دهد باكتری ها و قارچ ها به سرعت در حال مقاوم شدن به داروهایی هستند كه قبل از این برای مقابله با آنها تولید شده اند. در چنین شرایطی عفونت های ناشی از باكتری های مقاوم به دارو در مدت زمان طولانی تری درمان شده و گاهی اوقات حتی درمان آنها ممكن نیست.
طبق اعلام مركز كنترل و جلوگیری از امراض آمریكا تنها در آمریكا سالانه دو میلیون نفر به باكتری های مقاوم به دارو آلوده می شوند و حدود ۲۳ هزار نفر جان خویش را از دست می دهند.
در این بررسی اخیر تلفیقی از چای سبز مورد مطالعه قرار گرفت كه نشان داد این تركیب می تواند اثربخشی داروهای آنتی بیوتیك را تقویت كرده و باكتری ها را از بین ببرد.
محققان انگلیسی در بررسی جدید خود روی باكتری سودوموناس آئروژینوزا متمركز شدند. این باكتری می تواند باعث عفونت های شدید پوستی، خونی و تنفسی شود. این باكتری به شكل فزاینده ای در حال مقاوم شدن به خیلی از آنتی بیوتیك هاست و هم اكنون با تلفیقی از داروها درمان می شود.
به گزارش مدیكال نیوزتودی، چای سبز حاوی تركیبی معروف به اپی گالوكتشین است. در این بررسی محققان انگلیسی این تركیب را با آنتی بیوتیك آزترئونام استفاده كردند كه مشخص شد این تركیب تعداد باكتری های سودوموناس آئروژینوزا را در بافت آزمایشگاهی می كاهد.1398/07/14
23:12:58
5.0 / 5
1460
تگهای خبر: پوست , تولید , دارو , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
کادایف kadaif

کادایف kadaif