کادایف

نقش یك دارو در درمان سریع ترومای سر

نقش یك دارو در درمان سریع ترومای سر

به گزارش كادایف متخصصان علوم پزشكی در بررسی های تازه به نقش مفید نوعی داروی ارزان و قابل دسترس پی بردند كه می تواند در جلوگیری از هزاران مورد مرگ ناشی از صدمات وارده به سر موثر باشد.


به گزارش كادایف به نقل از ایسنا، متخصصان علوم پزشكی انگلیس معتقدند لازم است این دارو به سرعت برای بیمارانی كه گرفتار صدمه دیدگی خفیف تا متوسط در ناحیه سر شده اند، تجویز شود.
داروی "اسید تِرانِكزامیك" تجزیه لخته های خونی را كند می كند و تابحال برای كنترل خونریزی های شدید در افرادی كه گرفتار صدمه دیدگی و خونریزی در هر ناحیه از بدنشان به جز سر شده بودند مورد استفاده داشته است.
در حالی كه بعضی از این افراد گرفتار صدمه دیدگی از ناحیه سر هم بودند اما پیشتر مشخص نبود كه این دارو بتواند برای مصدومانی كه تنها آسیب به سر را تجربه كرده اند هم مفید باشد.
اكنون در بررسی های تازه آشكار شد داروی مزبور حداقل برای افرادی كه گرفتار صدمه دیدگی خفیف تا متوسط در ناحیه سر می شوند هم مفید می باشد.
محققان انگلیسی اظهار داشتند: قبل از این بیمارانی كه تنها از ناحیه سر آسیب دیده بودند از این قاعده مستثنی بوده و داروی اسید ترانكزامیك دریافت نمی كردند اما حالا این استثنا برداشته شده است.
به گزارش روزنامه گاردین، هر سال در سراسر جهان حدود ۷۰ میلیون مورد جدید صدمه دیدگی در ناحیه سر گزارش می شود كه بیشتر بر اثر سوانح رانندگی یا سقوط رخ می دهد. اكثریت این صدمه دیدگی ها خفیف یا متوسط هستند اما می توانند كشنده باشند.1398/07/23
15:34:17
5.0 / 5
1425
تگهای خبر: پزشك , تخصص , دارو , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
کادایف kadaif

کادایف kadaif