کادایف

خواب عمیق به كاهش اضطراب كمك می نماید

خواب عمیق به كاهش اضطراب كمك می نماید

به گزارش كادایف محققان در بررسی های جدید خود به ارتباط هر چه بیشتر خواب ناكافی و اضطراب تاكید و اظهار كردند: بی خوابی شبانه می تواند احتمال اضطراب را حدود ۳۰ درصد افزایش دهد.به گزارش كادایف به نقل از ایسنا، محققان از سال ها قبل بر ارتباط بین كمبود خواب و اضطراب تاكید داشته اند. در این بررسی جدید شواهد بیشتری از این ارتباط به دست آمده است كه نشان داده است این تأثیر به اندازه ای حائز اهمیت می باشد كه نمی توان آنرا نادیده گرفت. علاوه بر این مطالعه جدید نشان داده است مرحله عمیق خواب همچون یك تسكین دهنده طبیعی اضطراب عمل می كند.

«متیو واكر» محقق ارشد این مطالعه از دانشگاه كالیفرنیا اظهار داشت: در این مطالعه تاثیر مراحل مختلف خواب بر سطح اضطراب ۱۸ نفر مورد بررسی قرار گرفت.

محققان معمولا خواب را به دو گروه جامع تقسیم می كنند: خواب همراه با حركات سریع چشم (REM) و خواب همراه با حركت غیرسریع چشم (NREM) همینطور دو اولین مرحله خواب NREM دوره هایی از خواب سبك هستند كه در آن بدن بین حالت بیداری تا استراحت قرار دارد.

مراحل مختلف خواب تاثیرات متفاوتی بر فعالیت مغز دارند. محققان با ارزیابی فعالیت مغز، تاثیر مراحل مختلف خواب بر اضطراب را مشخص كردند.

محققان به منظور سنجش سطح اضطراب، یك گروه ۱۸ نفره را مورد بررسی قرار دادند و از آنان درخواست نمودند تا فیلم های هیجانی و احساسی را پس از یك خواب شبانه كافی و یك شب بی خوابی تماشا كنند همینطور این افراد بعد از گذراندن هر یك از این دو مرحله به پرسشنامه استاندارد تعیین میزان اضطراب پاسخ دادند.

اسكن های مغزی شركت كنندگان نشان داد كه ناحیه ای از مغز معروف به قشر پیش پیشانی بعد از یك بی خوابی شبانه غیرفعال می شود. نتایج مطالعات قبلی از آن حكایت می كند این ناحیه از مغز سبب كاهش اضطراب و استرس می شود.

به گزارش كادایف به نقل از مدیكال نیوز تودی، نتایج اسكن ها نشان داد فعالیت بیش از اندازه مغز در دیگر بخش ها با پردازش احساسات مرتبط می باشد. به قول محققان بی خوابی شبانه میزان اضطراب را تا حدود ۳۰ درصد بالا می برد.
1398/08/17
17:11:39
5.0 / 5
1852
تگهای خبر: استاندارد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
کادایف kadaif

کادایف kadaif