کادایف

از پیشنهاد نامگذاری بزرگراه آزادگان به شهید قاسم سلیمانی تا تمهیدات شهرداری برای روز تشییع

از پیشنهاد نامگذاری بزرگراه آزادگان به شهید قاسم سلیمانی تا تمهیدات شهرداری برای روز تشییع

به گزارش كادایف شناسایی ۱۰۱ پد بالگرد در برج های تهران/تدوین آیین نامه جدید پدهای بالگرد، وجود ۲۵۰۰۰ نفر در فهرست انتظار پیوند، امكان واگذاری سرپرستی سگ های بلاصاحب به شهروندان، رفع موضوعاتی كه محور درخواست استیضاح وزیر شده بود، بازگشت موتورسیكلت سازان به قانون هوای پاك، ۴ نقطه احتمالی برای بوی نامطبوع تهران و... از مهم ترین خبرهای اداره اجتماعی ایسنا طی امروز (۱۴ دی) هستند.


به گزارش كادایف به نقل از ایسنا، امروز (۱۴ دی ماه) بیشتر از ۵۰ خبر، مصاحبه و گزارش در اداره اجتماعی ایسنا منتشر گردید كه مهم ترین خبرهای امروز در ادامه می آید و با كلیك روی تیتر آنها می توانید متن كامل خبر را بخوانید:
تمهیدات شهرداری تهران برای مراسم خاكسپاری پیكر سردار شهید «قاسم سلیمانی»
رئیس مركز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران از آماده باش ۱۰۰ درصدی شهرداری تهران برای برگزاری مراسم خاكسپاری پیكر سردار «قاسم سلیمانی» اطلاع داد.
غلامحسین محمدی در گفت و گو با ایسنا، بااشاره به جلسه ظهر امروز معاونین شهردار تهران در مورد اتخاذ تهمیدات ویژه مراسم خاكسپاری پیكر سردار شهید قاسم سلیمانی كه با ریاست شهردار تهران برگزار شد، اظهار داشت: شهرداری تهران عمیقا با مردم شهر تهران در سوگ از دست دادن سردار شهید قاسم سلیمانی همراه می باشد و از همان لحظات ابتدایی انتشار خبر شهادت، شهردار تهران دستور دادند كه كلیه بخش های مرتبط برای گرامیداشت و زنده نگهداشتن یاد و نام این شهید وارد عمل شوند.

پیشنهاد نامگذاری بزرگراه آزادگان به شهید سردار «قاسم سلیمانی»
عضو سابق شورای شهر تهران به اعضای شورای شهر پنجم پیشنهاد كرد كه بزرگراه آزادگان را به نام شهید سردار «قاسم سلیمانی» نامگذاری شود.
به گزارش كادایف به نقل از ایسنا، اقبال شاكری عضو سابق شورای شهر تهران با اشاره به شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی به دنبال حمله تروریستی آمریكا، اظهار نمود: «نامگذاری معابر یا خیابانی به نام شهدا تنها به منظور پاسداشت و قدردانی از مجاهدت ها و ارج نهادن فداكاری آنها است. به دنبال شهادت عالی مقام سردار حاج قاسم سلیمانی و به پاس چندین دهه فداكاری وی، به شورای اسلامی شهر تهران پیشنهاد می كنم بزرگراه آزادگان به نام وی نامگذاری شود.»
شناسایی ۱۰۱ پد بالگرد در برج های تهران/تدوین آیین نامه جدید پدهای بالگرد
مدیركل معماری و ساختمان شهرداری تهران از برگزاری جلسات مختلف با سازمان هواپیمایی كشور در مورد احصاء شاخصهای ایجاد و نصب پدهای بالگرد ساختمان های بلندمرتبه اطلاع داد.
مهدی صالحی در گفتگو با ایسنا، در مورد وضعیت پدهای بالگرد در ساختمانهای پایتخت اظهار داشت: نصب پدهای بالگرد برای ساختمان های بالای ۴۵متر اجبار است و این مساله بعنوان یكی از الزامات آتش نشانی در تأیید ساختمان های بلند مرتبه پیگیری می شود؛ چونكه هم اكنون وسایل اطفای حریق برای ساختمان بلندمرتبه با بیشتر از ۴۵متر ارتفاع جوابگو نیست؛ به همین علت داشتن پد بالگرد الزم است.
امكان واگذاری سرپرستی سگ های بلاصاحب به شهروندان
مدیرعامل شركت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران از رهاسازی ۱۵۰ قلاده سگ ولگرد در مناطق امن و دور از مناطق مسكونی در فاز دوم اجرای طرح رهاسازی اطلاع داد.
به گزارش كادایف به نقل از ایسنا، حمیدرضا تحصیلی با حضور در مركز نگهداری سگ های ولگرد شهر تهران ضمن نظارت بر شیوه رهاسازی با اشاره به اینكه در جهت دستور شهردار تهران و تحقق شعار « تهران شهری برای همه» طرح ضربتی جمع آوری سگ های بلاصاحب در دستور كار شركت ساماندهی مشاغل قرار گرفت، اظهار نمود: بحث محیط زیست و سگ های بلاصاحب موضوعی است كه به تازگی در تهران در حال تبدیل شدن به یك بحران است.
وجود ۲۵۰۰۰ نفر در فهرست انتظار پیوند
سیزدهمین عملیات هوایی انتقال قلب در كشور انجام شد و قلب مردی ۳۴ ساله كه گرفتار مرگ مغزی شده بود، برای پیوند به بیماری ۵۰ ساله به تهران منتقل شد.
به گزارش كادایف به نقل از ایسنا، سیزدهمین عملیات هوایی انتقال قلب در كشور انجام شد كه در این عملیات قلب مردی ۳۴ ساله كه بر اثر تصادف گرفتار مرگ مغزی شده بود، به مردی ۵۰ ساله و نیازمند پیوند قلب، در بیمارستان امام خمینی (ره) تهران پیوند شد.
دارو؛ خط مقدم جنگ اقتصادی ضد ایران/ شهید كردن اسطوره های ملی نتیجه ای جز بی آبرویی دشمن ندارد
رئیس سازمان غذا و دارو ضمن تسلیت شهادت سردار قاسم سلیمانی، اظهار داشت: در جنگ اقتصادی ظالمانه كنونی كه با عنوان "تحریم" دشمن به ما تحمیل كرده، حوزه دارو در خط مقدم قرار دارد.
رایزنی ها آغاز شد؛ مجازات قاچاقچیان موادمخدر كاهش می یابد؟
چندی قبل نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مصوبه ای مقرر كردند میزان حداقل و حداكثر مجازات مرتكبان حمل و نگهداری مواد مخدر برای بار اول به نصف كاهش یابد؛ مصوبه ای كه بعضی از كارشناسان حوزه مقابله با مواد مخدر از آن استقبال و براین باورند كه این مصوبه ابتكار موثری است كه می تواند باعث كاهش جرائم در كشور شود، اما در این میان ستاد مبارزه با مواد مخدر جهت اصلاح این مورد آمادگی خویش را برای همكاری با مجلس اعلام نموده است.
به گزارش كادایف به نقل از ایسنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه اول دی ماه سالجاری مصوبه ای مقرر كردند كه میزان حداقل و حداكثر مجازات مرتكبان حمل و نگهداری مواد مخدر برای بار اول به نصف كاسته می شود. امیرعباس لطفی- سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر در گفتگو با ایسنا، می گوید: هم اكنون در مورد این موضوع، سردار مومنی- دبیركل ستاد مبارزه با مواد مخدر ـ با ریاست مجلس شورای اسلامی صحبت و آمادگی ستاد را برای همكاری با مجلس شورای اسلامی جهت اصلاح این مورد اعلام نموده اند.
به دنبال شهادت سردار سلیمانی، خانه های جوانان سراسر كشور سیاه پوش شدند
به قول معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان تمام «خانه های جوانان» سراسر كشور به دنبال شهادت سردار قاسم سلیمانی سیاه پوش شدند.
محمدمهدی تندگویان در گفتگو با ایسنا، افزود: به دنبال شهادت سردار قاسم سلیمانی جوانان عضو تشكل های مردم نهاد به صورت خودجوش مبادرت به سیاه پوش كردن خانه های جوانان وابسته به ادارات ورزش و جوانان كردند.
مدارس تهران دوشنبه تعطیل نیست/ لغو كلیه امتحانات به جز نهایی ها
سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران از لغو كلیه امتحانات داخلی و هماهنگ استانی به جز امتحانات نهایی در روز دوشنبه ۱۶ دی ماه به دلیل برگزاری مراسم خاكسپاری پیكر مطهر شهید قاسم سلیمانی در تهران اطلاع داد و اظهار داشت: تاریخ جدید امتحان از راه مدرسه به دانش آموزان اعلام خواهد شد.
مسعود ثقفی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به برگزاری مراسم خاكسپاری پیكر مطهر شهید سپهبد قاسم سلیمانی در روز دوشنبه در تهران اظهار نمود: با عنایت به برگزاری مراسم خاكسپاری شهید سلیمانی و علاقه دانش آموزان به حضور در این مراسم، به اطلاع می رساند كه كلیه امتحانات داخلی و هماهنگ استانی به جز امتحانات نهایی در روز دوشنبه ۱۶ دی ماه لغو و تاریخ جدید از راه مدرسه به دانش آموزان اعلام خواهد شد.
رفع موضوعاتی كه محور درخواست استیضاح وزیر شده بود
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینكه تمام ظرفیتمان را به كار گرفتیم تا پرداختی ها به روز، دقیق و بدون تاخیر صورت گیرد اظهار داشت: بخش بزرگی از مطالبات معوق پرداخت شده است. پاداش آخر خدمت بازنشسته ها را تا آخر سال ۹۷ تسویه كردیم و بخش مهمی از بدهكاری معلمان خارج از كشور را جبران كردیم.
محسن حاجی میرزایی در گفتگو با ایسنا، در پاسخ به پرسشی درباره محورهای استیضاحش كه چندی قبل در مجلس مطرح ولی منتفی شد اظهار نمود: بعنوان مثال یكی از محورهای استیضاح بدون معلم ماندن كلاس ها بود. ما چند نوبت كنترل كردیم و الان مشكلی وجود ندارد. نمی توانیم انتظار داشته باشیم از حدودا ۷۰۰ هزار معلمی كه در اختیار داریم همه هر روز سركار باشند؛ به هر حال امكان دارد برخی بیمار شوند، سفر باشند یا گرفتار مشكلی شده و مرخصی گرفته باشند.
بازگشت موتورسیكلت سازان به قانون هوای پاك
رئیس مركز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست ضمن اشاره به تفاهمنامه بین انجمن موتورسیكلت سازان و مراكز اسقاط اظهار داشت: بر طبق این تفاهمنامه تا آخر سال آینده ۱۴۰ هزار گواهی اسقاط در اختیار موتور سیكلت سازان قرار می گیرد.
مهدی میرزایی قومی در گفت و گو با ایسنا ضمن اشاره به تفاهمنامه ای كه بین موتورسیكلت سازان و مراكز اسقاط منعقد شده است، اظهار نمود: در آئین نامه اجرایی ماده ۲ قانون هوای پاك ماده ای در مورد اسقاط موتورسیكلت های فرسوده وجود داشت ولی متاسفانه موتورسیكلت سازان سال قبل اجرای این ماده را به تعویق انداختند و قرار شد كه ۲۷ بهمن سال جاری اسقاط موتور سیكلت های فرسوده اجرایی شود.
از سرگیری اجرای دو پروژه احیای دریاچه ارومیه
مسئول واحد برنامه ریزی ستاد احیای دریاچه ارومیه اظهار داشت: با كمك مالی صورت گرفته از محل اعتبارات سنواتی مطالبات پیمانكاران تصفیه خانه های تبریز و ارومیه پرداخت گردید و عملیات اجرایی ساخت این دو تصفیه خانه درحال انجام است.
به گزارش كادایف به نقل از ایسنا علی حاجی مرادی تیرماه سالجاری گفته بود بزرگترین تصفیه خانه شمال غرب كشور كه تاكنون راه اندازی است، تصفیه خانه تبریز است كه به تنهایی ۱۲۵ میلیون مكعب آب به دریاچه ارومیه منتقل می كند و سهم تصفیه خانه ارومیه از این كار ۵۳ میلیون متر مكعب است. یك تصفیه خانه در آذرماه سالجاری و دیگری اردیبهشت ماه سال آینده به بهره برداری برسد. او مهرماه سالجاری از توقف ساخت تصفیه خانه های تبریز و ارومیه كه از طرح های احیای دریاچه ارومیه به حساب می آید، اطلاع داده بود.
۴ نقطه احتمالی برای بوی نامطبوع تهران
رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران چهار نقطه احتمالی منشاء بوی نامطبوع در پایتخت را اعلام نمود.
رضا كرمی محمدی در گفتگو با ایسنا، در مورد بررسی های انجام شده برای منشاء بوی نامطبوع در پایتخت اظهار داشت: برابر بررسی های انجام شده و گزارش های موجود چهار نقطه احتمالی برای منشاء بوی نامطبوع در پایتخت اعلام شده است و البته بررسی ها همچنان ادامه دارد.
به گزارش كادایف به نقل از ایسنا، پنج تیتر خبر پربازدید امروز اداره اجتماعی به ترتیب زیر می آید كه با كلیك روی آنها می توانید متن كامل خبر را بخوانید:
پیشنهاد نامگذاری بزرگراه آزادگان به شهید سردار «قاسم سلیمانی»
شناسایی ۱۰۱ پد بالگرد در برج های تهران/تدوین آیین نامه جدید پدهای بالگرد
سردار سلیمانی، اسوه مبارزه با تروریسم بود/آمریكا منتظر انتقام سخت باشد
پرچم اراضی عباس آباد سیاهپوش شد
مدارس تهران دوشنبه تعطیل نیست/ لغو كلیه امتحانات به جز نهایی ها
1398/10/15
20:17:01
5.0 / 5
1803
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
کادایف kadaif

کادایف kadaif