کادایف
در جلسه شورای دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی تاكید شد

2 پژوهشكده چشم و علوم اعصاب ایجاد شود

2 پژوهشكده چشم و علوم اعصاب ایجاد شود

كادایف: در چهل و پنجمین جلسه شورای دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی بر ایجاد پژوهشكده چشم و پژوهشكده علوم اعصاب تاكید گردید.


به گزارش كادایف به نقل از ایسنا، دكتر زالی، رئیس دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی با اشاره به تاسیس پژوهشكده چشم و علوم بینایی و پژوهشكده علوم اعصاب و شناخت به عنوان دستور چهل و پنجمین جلسه شورای دانشگاه، تشكیل نهادهای عمومی مبتنی بر استراتژی دانشگاه را گامی در جهت نهادسازی و ایجاد زیرساخت متناسب با برنامه دانست و اضافه كرد: نقشه آكادمیك تمایز دانشگاه ترسیم شده تا به سمت همگون سازی رشد علمی حركت نماییم. دانشگاه از منظر تولیدات علمی در حوزه چشم و علوم بینایی، سرآمد است و همین افتخارات باعث شده برای ایجاد یك پژوهشكده اقدام نماییم.
دكتر افشین زرقی، معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی نیز حوزه چشم و علوم اعصاب را از منظر برونداد پژوهشی و منحصر به فرد بودن در منطقه و مطالعات بین المللی، از نقاط برجسته دانشگاه اعلام نمود و اضافه كرد: سه مركز به حوزه چشم و علوم بینایی و سه مركز به حوزه علوم اعصاب و شناخت اختصاص دارد كه دارای شرایط تشكیل پژوهشكده هستند.
وی عنوان كرد: در مركز چشم و علوم بینایی ۹ نفر از ۱۰ نفر برتر در این عرصه، فعال می باشند و در مركز علوم اعصاب و شناخت ۴ نفر از ۶ نفر برتر این حوزه، فعالیت می نمایند.
دكتر زرقی همین طور درخواست استقلال بودجه مركز تحقیقات جراحی مغز و اعصاب عملكردی را نیز در این نشست بیان كرد.
منبع:

1398/10/17
15:00:31
5.0 / 5
2134
تگهای خبر: پزشك , تولید , جراحی , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
کادایف kadaif

کادایف kadaif