کادایف

پوشش بیمه ای پرستاری در منزل در دستور كار شورایعالی بیمه سلامت قرار گرفت

پوشش بیمه ای پرستاری در منزل در دستور كار شورایعالی بیمه سلامت قرار گرفت

به گزارش كادایف مدیرعامل سازمان بیمه سلامت اظهار داشت: نتایج اجرای آزمایشی طرح پرستاری و مراقبت در منزل در چهار استان بررسی شده و با عنایت به هزینه اثربخشی این اقدام، پیشنهاد پوشش بیمه ای طرح با نظر وزیر بهداشت در دستور كار شورایعالی بیمه سلامت قرار می گیرد.


به گزارش كادایف به نقل از ایسنا، مهندس طاهر موهبتی درباره طرح پرستاری و مراقبت در منزل، اظهار داشت: طرح پرستاری و مراقبت در منزل از سال قبل در دستور كار سازمان بیمه سلامت قرار گرفت و با همكاری معاونت پرستاری وزارت بهداشت، گام های اساسی در این حوزه برداشته شد.
وی افزود: برای اجرای این طرح، كارگروهی شامل معاونت بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت، معاونت پرستاری وزارت بهداشت، دبیرخانه شورایعالی بیمه سلامت، انجمن و اتحادیه مراكز مراقبت در منزل تشكیل شد. همینطور زیرساخت های لازم شامل دستورالعمل های مشترك، فرم های قرارداد با مراكز مراقبت در منزل، برنامه اجرایی، بسته های خدمتی برای پنج بیماری سكته مغزی، سكته قلبی، سرطان ها، بیماران بستری در آی سی یو با شرایط ثابت و زردی نوزادان به همراه محاسبات اقتصادی انجام شد.
موهبتی بیان نمود: همینطور دو بسته خدمتی بیماران بستری در آی سی یو و بیماران دارای نارسایی مزمن قلبی پیشرفته و اجرای طرح آزمایشی پوشش بیمه ای مراقبت در منزل برای این دو بیماری مزمن در استان های كرمان، همدان، اردبیل و یزد انجام شد.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت افزود: نتایج اجرای آزمایشی پوشش بیمه ای این طرح نشان داده است كه میانگین روزهای بستری این بیماران در بیمارستان ۳۷ روز و در منزل ۱۸ روز بوده و در صورت تعیین و ابلاغ استاندارد و سقف اقامت بیمار در بیمارستان و پوشش بیمه ای این خدمات، مدت بستری بیمار در بیمارستان ها و هزینه ها كاسته می شود.
بنابر اعلام روابط عمومی سازمان بیمه سلامت، وی اظهار نمود: پوشش بیمه ای برای خدمات مراقبت بیماران بستری در آی سی یو حداكثر ۳۰ روز تعیین می شود و بیماران می توانند به مدت ۵ روز در آی سی یو و ۳۰ روز در منزل، خدمات مراقبتی دریافت نمایند. البته در صورت افزایش مدت اقامت در بیمارستان و اگر بیشتر از ۵ روز شود، به صورت متناسب از سقف عرضه خدمات در منزل كه ۳۰ روز است، كم می شود.
موهبتی اظهار داشت: پیشنهاد شد كمیته مشتركی شامل معاونت درمان و معاونت پرستاری وزارت بهداشت و سازمان های بیمه گر و با مسئولیت دبیرخانه شورایعالی بیمه سلامت تشكیل شده و استانداردها و تعرفه سایر بسته های خدمتی برای حداقل سه بیماری دیگر تدوین و ابلاغ كند و به شورایعالی بیمه سلامت جهت تصویب عرضه شود.1398/10/23
22:02:59
5.0 / 5
1897
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
کادایف kadaif

کادایف kadaif